A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Xeni (Shkelzen Jetishi) - Çifti I Ri Sot Po Martohet


Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2011

2011-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Ti Në Zemrën Time"


Qift i ri sot po martohet jet e mot te trashegohet
Kshtu u pritshim n'henga tjera per gezim e dasma tjera

Ke oborri i shtepise dasma paska nis
Te kenojm e te vallzojm djalin po martojm
Nuse me fustan te bardh mir se vje me kam te mbar
Qenke bukuri e rall sikur han n'hern e par

Qift i ri sot po martohet jet e mot e trashegohet
Kshtu u pritshim n'henga tjera per gezim e dasma tjera
Nuse paqsh kamn e mar lum per djalin qe m'ke mar

Mama dhandrin me kymet djali si ky ske me gjet
Kur t'del dhandri ne mexhlis me i vu flaken shamis
Tiku koha e beqaris sot u bane i pari shpis

Qift i ri sot po martohet jet e mot te trashegohet
Kshtu u pritshim n'henga tjera per gezim e dasma tjera


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019