A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Xeni (shkelzen Jetishi) - Do T'ja Marr Ni Arshikishte


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/10/2012

2012-10-09T10:41:16

Këngë e albumit:

"Gezuar Me Xenin"


O do t’ja marr nji ashikishte
Se k’to kangë shpirti m’i don-e.
I: I knon zemra e beqarit
Zemra e djalit of ai! :I
I knon zemra e beqarit
Qi po digjet si flakë zjarri
O kangë të vjetra kangë plot zjarre
Që të djegin për së gjallë
Djegin pjekin porsi qiri
Kurr mos ju tret’t nuri of ai!
O kangë të vjetra gjakovare
O janë të buk’ra dhe krenare
Brez pas brezi do t’i knojmë-e
Kurr për jetë s’do t’i harrojmë of ai!


Ky tekst u dërgua nga  fiona
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019