A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Xeni (Shkelzen Jetishi) - Pyet Kosova


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

03/02/2011

2011-02-03T20:42:25

Song from the album:

"Hitet Xeni"It's a long time that we try finding the lyrics to "Pyet Kosova" sung by Xeni (Shkelzen Jetishi).
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Xeni (Shkelzen Jetishi) attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Shkurte Fejza. We wish that's the lyrics you are looking for:

Pyet Kosova..pyet Kosova...
Per ni djal..Jeten shqipes..
Jeten shqipes ja ka fal.
Ne kabash ne trojet veta.

Oooo Lufton trimi...
Oooo Lutfon trimi Halim Ahmeteaj

Qysh ne moshen...
Qysh ne moshen e rinis.
Ja ka kthye.. Ja ka kthye
pushken Serbis.

Lind e rrit ne troje te luftes..
O ishte i mendjes ...o ishte imendjes
Edhe i pushkes.

Nje dit vere... ne bjeshk te Kbashit
Bin cetnikt ne gjurm te djalit.
Shih qka ban ky djal shqiptar
pushken shkaut ....o pushken shkaut
ja paska marr.

Nga Kabashi drejt Korishes ...
Nxen cetnik i biri Shqipes.

E ne Korish kur paska ra i gjith populli
Oooo i gjith populli...E paska paa!

Ky Kabash ..Ky Kabash..luft ra pi balit..
qysh prej kohes ..qysh prej kohes..Sali Shabanit.
Per atdhe trimi me flet..Ooo ne luft me serbin..
Ooo ne luft me serbin na ka met.

Pysin shqipet..pysin shqipet..per djal te vetin
Ku e kem.. e ku e kem Halim Ahmetin.
Tuj marr heshtrat e Kumanoves...Ooo me i vorros..
Ooo me i vorros ne zemer Kosoves.

17 marsi ne 99 mos s'shendrit as djell as han...
Thret Halimi shokt e vet...MOre djema...
Oo more djema bani gajret.

Shkau i zi na ka rrethue,
prandaj sot na me lufte
Ket rrethin me luft me qa
Per Kosoven..Ooo Per Kosoven..
Me kang me raa.more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019