Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xeni (Shkelzen Jetishi) - 30 Dite Ne Ramazan Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  4

Ka motmot e disa muajë
kemi pas dashni te rande
tash do ti kallxoj githkujte
vet ke ik e me ke lane

Sillu sillu bot e vjeter
te ka beku Perendija
Zoti asht nji s bahet tjeter
e beson gjith njerezia

Dituria e pasunija
iken treten porsi vesi
ka ba emer Perendia
kush ka lindur prap do t vdesi

Tridhet dit ne ramazane
as s kam hanger as s kam pi
kur t vjen dita e Bajramit
bashk me lalen shkojm n gjami

Oj raki raki e rrushit
ti qe m piqesh n kazan t prushit
oj raki moj bukuroshe
e qon lalen qoshe m qoshe

Mora vesh se t kan fejue
gjysem ore larg shtepise
te lutem mos me i harrue
kujtimet e beqarnise
te lutem mos mi i harrue


Xeni (Shkelzen Jetishi) - 30 Dite Ne Ramazan
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "30 Dite Ne Ramazan".
3. Video është e këngës "30 Dite Ne Ramazan", por nuk këndohet nga Xeni (Shkelzen Jetishi).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xeni (Shkelzen Jetishi):


Komente 1