A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Xeni (Shkelzen Jetishi) - Potpuri Popullore 2009


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

29/12/2008

2008-12-29T15:55:17

Mirmrama mirmrama
I zoti i shpise x2

A ke buke a ke buke o
Me na dhane x2

Sa ka deti sa ka deti
Uje e rane x2

...

Po e lut o nana bijen
Rri edhe sivjet o

Rri edhe sivjet

Jo bre nano s'mund te rri
I mbusha 20 vjet o

I mbusha 20 vjet

Po e lut o vellau motren
Rri edhe sivjet o

Rri edhe sivjet

Jo bre vlla o s'mund te rri
I mbusha 20 vjet o

I mbusha 20 vjet

...

Rrushi i kuq o i bukur o x2

Dil se po t'therresin o x2

Thuji o te me presin o x2

Sa ta hudhim vellen o x2

...

Jalla mor bylbylo
Qe po knon n'Tirane
O m'ka marr malli
Veç per zanin tand

Per vetlla t'syzezes se perpjekme
Aii m'dogje mori

Jalla mor bylbylo
Qe po knon n'Kosove
O m'ka marr malli
Veç me ty me fole

Per vetlla t'syzezes se perpjekme
Aii m'dogje mori

...

Nusja e re moj nusja e re x2

Te shkojne lot rreke rreke x2

Ja mor dhonderr m'i fshi vet x2

O me shamine e xhepit e x2

Ti moj nuse e kuj na je x2

O jom e nones e babes e x2

...

Sa e bukur na ka dal nusja
Marshalla marshalla x2

E bukur per bukuri e
Marshalla marshalla x2

E kom synin o rrush te zi e
Marshalla marshalla
E kom gojen o si kuti e
Marshalla marshalla

...

O zambak zambaku i bardhe
Of of aman x2

Jam ma e bukra ne mahalle
Of of aman x2

Moj zemrush moj zemrush
Synin sikur rrush x2

...

Hajt ta lidhim besen o
Goce ne dy bashk e
Hajt ta lidhim besen o
Djalo ne dy bashk e

A do ta dush nanen mi goce
Sikur e ke dashte
Do ta du une nanen o
Sikur e kam dashte

Hajt ta lidhim besen o
Me kunore me ar e x2

Te kem prane njoni tjetrin
Sikur nje thesar e x2

...

Zemren time ti e morre x2

Zemren time dashurove
Zemren time dashurove
Zemren time zemren time
Zemren time ti e morre

Zemren time zemren time
Zemren time dashurove


Lyrics submited by  teksteshkruesi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019