Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xeni (Shkelzen Jetishi) - Jalla U Shemsh Kalaja E Durrësit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

11/02/2013

2013-02-11T17:41:19+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Jalla U Shemsh Kalaja E Durrësit" kënduar nga Xeni (Shkelzen Jetishi).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Xeni (Shkelzen Jetishi) i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Nazmie Hoxha - Jalla U Shemsh Kalaja E Durrësit

E jalla u shemsh o
O moj kala e Durrsit
E m'i shtin gocat o lale
Ke grykë e pusit

E ç’përcjell Durrsi o lale
N'breg Shijakut
Se ku e din gocat o lale
Se ç’osht maraku

E fushë e madhe o lale
Fushë e Qerretit
E dalin gocat o lale moj
Bregut t'detit

Ref...
E qava qava
Lala qesh tuj plas e
E ç’m'u mbush zemra
Lalës me maraz e

E jarna nin na
Do t'i themi nanës
Se më vjen çuni
O në mes të natës

Kenge Te Shqiperise Se Mesme - Jalla U Shemsh Kalaja E Durrësit

E jalla u shemsh-o,
O kalaja e Durrësit!
E ç’më del goca, o lal,
Ke grykë e pusit.
E ç’i qet Durrësi, o hajde,
I pret Shijaku.
Se ku e din goca, o hajde,
Se ç’asht’ o maraku?
O fushë e madhe,
Hajde fushë e Qerretit
O u plak goca lale
C'i dul lezeti.
Ref.:
E qava,qava
Lala qesh tuj plas-e.
E ç’mu mbush zemra
Hajde me maraz-e.
Më Shumë Këngë Nga Xeni (Shkelzen Jetishi):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet