Më mbaj mend (për 1 muaj)


Xeni (Shkelzen Jetishi) - Kush Ma I Pari Bani
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kush Ma I Pari Bani".
3. Video është e këngës "Kush Ma I Pari Bani", por nuk këndohet nga Xeni (Shkelzen Jetishi).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Xeni (Shkelzen Jetishi) - Kush Ma I Pari Bani Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

06/02/2013

2013-02-06T16:35:15+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kush Ma I Pari Bani" kënduar nga Xeni (Shkelzen Jetishi).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 11 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
11

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Anton Tetaj - Kush Ma I Pari Bani

Kush ma i Pari Bani
More Djalë Gyrbetin
Allahi kurrë o mos ia
Dhashtë o Selametin

Tri Ditë Ymër i Kemi
Në këtë Tokë Kfalqore
Edhe ato të Mjerat
Në Gyrbet na i more

Pikë se pari Dola
Pa Bukë me shkoj Dita
Jabanxhi Qillove
Ujë me Lypë nuk dita

Kryet ish tuj m´dhimbtë
Kush s´ma dinte Hallin
Aty kush nuk ishte
Qe t´ma ferkojë Ballin

Borë e Shi tuj ramun
Në Rrugë me zu Nata
Pa kurgjo me u mblumun
Jastek Guri pata

Sa Bajram qe vike
As njiherë me Gëzime
Ramazan qe shkojke
Gjithënji me idhënime

N´kto Sikletet t´mija
Nanën e Kujtova
Ajo thot e Mjera
vetem qyshë e nshova

Për mjedis t´nji Pyelli
Ujqtë ishin untue
Fort m´u dridhke Zemra
Qi dojnë me m´coptue

Ditë të zeza t´mija
Në Gyrbet janë shkue
Leni t´mi qajnë hallet
Vëllanit qe i kam Une

Kenge Gjakovare - Kush Ma I Pari Bani

I: Kush ma i pari bani
More djal gurbetin? :I
I: Allahi o mos ja dhashtë
Kurr-o selametin! :I
Pik ma s'parit dola
pa buk me shkoj dita
jabanxhi qellova
kujt me i lyp nuk dita
Tri ditë ymër i kena
Në këtë tokë fallxhore.
Edhe këto të mjerat
Në gurbet na i more.
Borë e shi tuj ramun
Në fushë më zu nata
Pa kurgja m’u mlu’mun
Jastyk guri pata.
Kryet asht tuj mdhimtun
kush ma freskon ballin
medet gyrbetqari
kush nuk ja din hallin
Për midis nji pylli
Hajnit më kan dale.
M’i kan ngrehë martinat
Me zor donë me m’ndalë.
N’kto siklete t’mija
Nanën e kujtova.
Ajo thot e mjera:
- Vetëm, qysh e lshova?
Ulurojshin malet
Ujqt’ e zi untue.
Gjithë më bante zemra
Se don me m’coptue.
Më Shumë Këngë Nga Xeni (Shkelzen Jetishi):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë