A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Xeni (Shkelzen Jetishi) & Bajrush Doda - Mire Se Te Gjeta Bajrush Doda


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

10/01/2013

2013-01-10T15:54:43

See Also

Bajrush Doda


O tungjatjeta Bajrush Doda
Te kerkova neper oda
Tuj kerkue kurre s'u lodha
Oh se per ty ka mall Kosova

Tuj kerkue kurre s'u lodha
Oh se per ty ka mall Kosova

Mire se te gjeta o Shkelzen djali
Oh boll per ty me ka marre malli
Amanet du me ta lane
O mos ma len ne udhe ate kange

Ref...
Hajde bashke o te kendojme
Kanget e para t'i kujtojme
O se me to na jena rrit
Dielli kanges o veç i ban drite

T'i knojme kanget e trimnise
Kanget e dasmes e te shoqnise
Qysh ne djep te femijenise
O permbi telat e sharkise

Sharkine tande fort e du e
M'ka marre malli me ta ndigju e
Knomi çikes o kaplush kuqe
Oh e me kange ta nisim nuse

Knomi çikes kaplush kuqe
E me kange ta nisim nuse

Ne mergime me shkoi jeta
Oh kanget e mia tuj kendu
Djem e vajza e nipa e mbesa
Oh amanet t'i knoni ju

Ref...
Hajde bashke o te kendojme
Kanget e para t'i kujtojme
O se me to na jena rrit
Dielli kanges o veç i ban drite

T'i knojme kanget e trimnise
Kanget e dasmes e te shoqnise
Qysh ne djep te femijenise
O permbi telat e sharkise


Lyrics submited by  teksteshkruesi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019