A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Xeni & Kastriot Tusha - Sa Mas Dore Me Ke Lane


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

05/02/2013

2013-02-05T21:38:58

See Also

Kastriot Tusha


Sa mas dore më ke lanë, si nuk ke mëshirë?
Moj e bukura si hanë, ndrit si xhevahir
I: Trandafilin moj kur ta dhash, ta lash për kujtim
Masandej ma nuk të pashë, xhan o shpirt-i im. :I
Si s’të erdh moj keq për mu, se jam djal i ri?
O, s’të vjen keq moj për fëmijë, do t’rritet jetim.
Tradhëtinë e paske për fis, paç vehten në qafë
E s’do t’mendoj ma hiç për ty dhe s’do t’kem gjynah.
Midis lulesh moj ty të zgjodha, besova n’dashni.
O shpirtin tim e mundova, humba gjithë rininë.
Mos kujto pra se ti s’do të zbardhesh, thinjat kan’ me t’dalë
E sot për hatrin e gru’s sime, unë me lot po qaj.
Sa mas dore moj më ke lanë, si nuk ke mëshirë?
Moj e bukur-a si hanë, ndritë si xhevahir.
Deri kur moj do të pres, që të shof me sy?
E ndoshta kot unë po pres, s’kam me t’pa me sy.


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019