A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Xeni (Shkelzen Jetishi) - E Mallkoj


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

21/07/2015

2015-07-21T14:58:07

Song from the album:

"Xeni Live 2015"It's a long time that we try finding the lyrics to "E Mallkoj" sung by Xeni (Shkelzen Jetishi).
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Labi - E Mallkoj

Q'eshte kjo rrug , e pafund
Shum premtimet qe mi le
Ku je ti , ku je fsheh
Me kujtime , n'bes m'ke prek

Ref.
E mallkoj at dit jetime
Kur te morri te largoj
Tash po tretem n'got rakije
Mos kujto kaq leht st'harroj

.....

Q'eshte kjo rrug , fund nuk ka
Per ty thon nuk je më
..........................................
Ku je tret , ku je tret
Dua t'qaj por nuk kam zë

Ref.
E mallkoj at dit jetime
Kur te morri te largoj
Tash po tretem n'got rakije
Mos kujto kaq leht st'harroj

Mimoza Shkodra - E Mallkoj

Qësht kjo rrug e pa fund sa premtime t'ran ne buz,
ku je ti ku je fsheh ? me kujtime n'bes ke pre.

E mallkoj atë dit jetime kur te morri të largoj,
tash po tretem got rakie mos kujto kaq leht t'harroj. ( x2 )

Qësht kjo rrug fund nuk ka, të gjith thojn nuk je ma
Ku je tret, ku je tret? dua tqaj po nuk kam zë

E mallkoj atë dit jetime kur te morri të largoj,
tash po tretem got rakie mos kujto kaq leht t'harroj. ( x4 )

Ernim Ibrahimi - E Mallkoj

kto dhimbje trupin tim
e kaploj si valt e detit
shplase zemren ku me ke djeg
me shum se flaka e zjarrit

prej sot skam drejt te du
edhe pse do te jesh me mu
ktu a fundi qe se ke prit
dhimbja po t`shtohet dit per dit

Ref:

E mallkoj me ty dashnin
me bashkoj me vetmin
zgjodhe nje rrug qe ska kthim
vendose t`me lesh pa deshir (2x)

Te erdh koha e nusris
mos thuj jam gabim asht fundi i dashnis
mos me thuj se sjam per ty
besa ime dhe dhuraten qe ta kam dhan

Mos me thuj se kto lon n`sy
qe i ke sjan per mu
ke do fjal thu mos mem dhan
mir e di vetes je tu i ba

Tradhtove si loti
ju besova e mla si fmi
deshta por lot te tjetri m`dol
por loti im me tradhtoj

Nuk deshta
met merzit lotet me pikun pa prit
me fal zemer per kto lot n`sy
mee fal zemer qe qaj per ty
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019