A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Xeni (Shkelzen Jetishi) - O Bilbil


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

21/07/2015

2015-07-21T14:34:30

Song from the album:

"Xeni Live 2015"It's a long time that we try finding the lyrics to "O Bilbil" sung by Xeni (Shkelzen Jetishi).
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Renato Jaho - O Bilbil

O bilbil ndihmom pak
qe ta ndezim lisin flak
te me ngrohet shpirti mua
se s'me do ajo qe dua
o te me ngrohet shpirti mua
se s'me do ajo qe dua
Zemra tek ajo me mbeti
c'ti bej fatit un i shkreti
u keput e me nuk ngjitet
edhe pas te kthehen vitet
Opo zemra tek ajo me mbeti
c'ti bej fatit un i shkreti
u keput e me nuk ngjitet
edhe pas te kthehen vitet
O bilbil ma jep pak kengen
qe ti ndez mikes zemren
e ti them sa shum e dua
ndryshe nuk me degjon mua
e ti them sa shum e dua
ndryshe nuk me degjon mua
Zemra tek ajo me mbeti
c'ti bej fatit un i shkreti
u keput e me nuk ngjitet
edhe pas te kthehen vitet
Opo zemra tek ajo me mbeti
c'ti bej fatit un i shkreti
u keput e me nuk ngjitet
edhe pas te kthehen vitet
O bilbil kraht mi jep
se do shkoj ta kapte vet
meraku me treti mua
o ate o tjeter s'dua
o meraku me treti mua
o ate o tjeter s'dua
Zemera tek ajo me mbeti
c'ti bej fatit un i shkreti
u keput e me nuk ngjitet
edhe pas te kthehen vitet
Opo zemra tek ajo me mbeti
c'ti bej fatit un i shkreti
u keput e me nuk ngjitet
edhe pas te kthehen vitet

Eli Fara - O Bilbil

O BILBIL BILBIL
HALLIN PSE S MA QAN
A S MA FAL TI ZERIN
TI KENDOJ ASAJ AMAN
A S MA FAL TI ZERIN
TI KENDOJ ASAJ
PSE SMI FAL TI KRAHET
QE DHE UNE TE FLUTUROJ
NATEN KE DRITARJA
Do VETE TI KENDOJ asaj
NATEN KE DRITARJA do VETE TI KENDOJ TRENDAFIL me flete
TUNDESH I GEZUAR eren
MBAN PER VETE
GJEMBAT KE PER MUA
PSE SMI FAL TI KRAHET QE DHE UNE FLUTUROJ NATE TE DRITARJA VETE TI KENDOJ

Shyhrete Behluli - O Bilbil

o bilbil me pika pika a te kam than mos rri me qika se ato jane kopilica

o bilbil me pika pika a te kam than mos rri me nuse se ato i kane buzt e kuqe

o bilbil me pika pika a te kam than mos rri me plaka se ato i kane fjalt e kata
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019