A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Xeni, Dani & Sinan Vllasaliu - Potpuri (Gezuar 2017)


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

03/01/2013

2013-01-03T18:17:40

See Also

Sinan Vllasaliu

See Also

Ramadan Krasniqi (Dani)It's a long time that we try finding the lyrics to "Potpuri (Gezuar 2017)" sung by Xeni, Dani & Sinan Vllasaliu.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Xeni, Dani & Sinan Vllasaliu attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Gadaf Elmazi (Dafi) & Arena Band. We wish that's the lyrics you are looking for:

Asaj që më ka mar malli sot po i këndojë
Shumë po vuaj më dogj zjari njëher ta takoj
Asaj që më ka mar malli sot po i këndojë
Shumë po vuaj më dogj zjari njëher ta takoj

REF 2X
Ah dashnore zemrën ma more
Ah dashnore zemrën ma more

Skaj më skaj të kërkove dhe s’të gjeta dotë
U mërzita dhe shumë qava mbusha sytë me lot
Skaj më skaj të kërkova dhe s’të gjeta dotë
U mërzita dhe shumë qava mbusha sytë me lotë

REF 2X
Ah dashnore zemrën ma more
Ah dashnore zemrën ma more

Gjithë shoqëria shpirt më pyesin për ty
Ku e gjete djalë ti kët bukuri
Veç për ty moj vajzë jam duke këndu
Me bukurinë tënde kejt i ke hutuu
Veç për ty moj vajzë jam duke këndu
Me bukurinë tënde kejt i ke hutuu

REF 2x
Hajt moj mashalla luj për mu me ata krah
Veç per ty moj bukuri tani gotën jam tu e pij

Gjithë shoqëria shpirt tani po vallzojnë
Për fatin ton e dashur që do ta gëzojmë
Veç për ty moj vajzë gotat i cakrojmë
Se njëri tjetrin shumë e dashurojmë
Veç për ty moj vajzë gotat i cakrojmë
Se njëri tjetrin shumë e dashurojmë

REF 2x
Hajt moj mashalla luj me mu me ato krah
Veç për ty moj bukuri tani gotën jam tu e pijmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019