Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xeni (Shkelzen Jetishi) - Larg Teje E Dashur  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Live 2017"

Komente

Asnjë Koment

23/06/2017

2017-06-23T16:51:02+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Larg Teje E Dashur" kënduar nga Xeni (Shkelzen Jetishi).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Xeni (Shkelzen Jetishi) i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Gramoz Gervalla - Larg Teje E Dashur

Larg teje e dashur
në gurbet jam tretë.
Nuk e di as si kalon
mori vajzë kjo jetë.

Refren:
Kam dëshirë t'ju them
pse rri në kujtime,
m'dogji shpirtin
m'shkatërroi zemrën
mu dashnorja ime.

Gjumi mua nuk më zë
t'uj mendu për ty.
Mezi t'pres unë, moj e dashur
t'kthehesh përsëri.

Refren:
Kam dëshirë t'ju them
pse rri në kujtime,
m'dogji shpirtin
m'shkatërroi zemrën
mu dashnorja ime.

Xili - Larg Teje E Dashur

Me jan lodhur syt asgje nuk po shoh, shpirt tash pa ty as veten se njoh 2x

Ku ti gjej moj mu ti gjej ato syt e tu kjo vetmija si me prek e un prap te du 2x

loti se pret lotin kush po me qetson ku asht fjala jote pse po haron 2x

Ku ti gjej moj mu ti gjej ato syt e tu kjo vetmija si me prek e un prap te du 3x
Më Shumë Këngë Nga Xeni (Shkelzen Jetishi):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet