Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xeni (Shkelzen Jetishi) - Pse Ik Prej Meje  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Live 2017"

Komente

Asnjë Koment

23/06/2017

2017-06-23T16:50:42+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pse Ik Prej Meje" kënduar nga Xeni (Shkelzen Jetishi).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Xeni (Shkelzen Jetishi) i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Sinan Vllasaliu. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Pse ikë prej meje, ti vajzë e bukur
Pse s`ma fal shtatin kur nuk ke hije
Do të pergëdheli, si vala zallin
Do ta ngjallë trupin si era malin

Ti ecën malit sikur zana, zemrën ma then mua
Natës i fal ti dritë si hana, prandaj unë të dua

Mos dëgjo botën, çka thotë për mua
Ma kan zili se veç ty të dua.

Shpejt ikën jeta, tretet rinia
Pa ty moj vashë mu m`digjet shtëpia
Do ta fal zemrën, për ty jap jetën
Per shtatin tënd unë do ta humb vehten

Ti ecën malit sikur zana, zemrën ma then mua
Natës i fal ti dritë si hana, prandaj unë të dua

Mos dëgjo botën, çka thotë për mua
Ma kan zili se veç ty të dua.Më Shumë Këngë Nga Xeni (Shkelzen Jetishi):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet