A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Shkelzen Jetishin - Fustani Me Pika


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

04/01/2018

2018-01-04T22:18:00

Song from the album:

"Shkelzen Jetishin & Eli Fara"It's a long time that we try finding the lyrics to "Fustani Me Pika" sung by Shkelzen Jetishin.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Shkelzen Jetishin attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Zenel Doli & Xeni (Shkelzen Jetishi) - Fustani Me Pika

Fustanin Me Pika Sa Hije Të Paska
Fustanin Me Pika Sa Hije Të Paska
K'theje Pak Kapelen Nepi Sa Të Shoh Se Plasa
K'theje Pak Kapelen Nepi Sa Të Shoh Se Plasa
Ty Të Kam Ndërmend-e Gjith Ka T'shkoj e Vij-e
Ty Të Kam Ndërmend-e Gjith Ka T'shkoj e Vij-e
Gjumi Natën Nuk Më Zen-e Mi Morre Ment e Mij-e
Gjumi Natën Nuk Më Zen-e Mi Morre Ment e Mij-e
Kur Më Z'bet Prej Shkallve Me Sandalle Në Dor-e
Kur Më Z'bet Prej Shkallve Me Sandalle Në Dor-e
Ruje Dhe Dy Jav Moj Nepi Sa Të Vejm Kuror-e
Ruje Dhe Dy Jav Moj Nepi Sa Të Vejm Kuror-e
Dy Sahati T'nates Të Erdha Te Porta
Dy Sahati T'nates Të Erdha Te Porta
Zanin Ta Ndigjova Nepi Thojshe Po M'dhem Koka
Zanin Ta Ndigjova Nepi Thojshe Po M'dhem Koka
Zanin Ta Ndigjova Thojshe Po M'dhem Koka
Zanin Ta Ndigjova Thojshe Po M'dhem Koka
Desha T'marr Doktorrin Nepi Merdhi Turp Nga Bota
Desha T'marr Doktorrin Nepi Merdhi Turp Nga Bota

Keli - Fustani Me Pika

hej zemer a don mem qmend
ndalu se mi lujte mendt
me stil kur ec tak e tak
zemra pom ban fak e fak

me stil kur ec tak e tak
zemra pom ban fak e fak

(2 her)
ah fustani me pika pika
oh sa mir ntrupin tan pot rrika
ah fustani me ngjyra ngjyra
sonte je zemer ma e mira

me syrin sikur dukat
ah buza jote sikur mjalt
të gjith te deshirojn
nga tgjitha anet te shikojn

(2 her)
ah fustani me pika pika
oh sa mir ntrupin tan pot rrika
ah fustani me ngjyra ngjyra
sonte je zemer ma e mira

(2 her)
ah fustani me pika pika
oh sa mir ntrupin tan pot rrika
ah fustani me ngjyra ngjyra
sonte je zemer ma e mira
ma e mira

Fitnete Rexha - Fustani Me Pika

Fustani me pika
Sa hije të paska x2

Ngreje kokën pak moj shpirto
Sa të shof se plasa x2

Zanin ta nigjoje
Una ty përditë x2

Edhe rrugës ti kur shkoje
Sikur bojshe dritë x2

Në mëngjes të erdha
Me taku me ty-e x2

Aman se ç’mu dridhte zemra
Kur m’shikoje n’sy e x2

Ty të kam në men-e
Gjithë kah shkoj e vij-e x2

Gjumi natës nuk më zen
M’i more ment e mi x2
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019