A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Shkelzen Jetishi & Valon Shehu - Xhane


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

20/07/2019

2019-07-20T12:00:05

See Also

Valon Shehu

Music:

Kledi Bahiti

Lyrics:

Filloreta Raçi (Fifi)

Production:

ThreedotsSorry, this song lyrics is not yet available "Xhane" sung by Shkelzen Jetishi & Valon Shehu.
Your help will be much appreciated, if you may add the lyrics to "Xhane".
The music video from Shkelzen Jetishi & Valon Shehu attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Revolt Klan - Xhane

Fale ti fale,
se te kam xhan

Fale ti fale,
zemren ngadale,
se te kam xhan,
te dua moj aman (2x)

Sikur te me duash,
sikur te ma thuash,
ah sikur ta dije,
veç me mu do rrije

Sikur te me duash,
sikur te ma thuash,
xhane o moj xhane,
hajde moj amaneee

Xhane,xhane ti me thua
ta bej lojen si ta dua
xhane,xhane
merre me ngadale (2x)

Fale ti fale,
zemren ngadale,
se te kam xhan,
te dua moj aman (2x)

Ej,xhane,xhane you and me
s'duroj dot pa ty,s'duron dot e di
i'm gonna win,gonna win,gonna win,
zemer ti e vetme i'm gonna win

Si justifikon,
shpirt definicion,
e vetmja ne kete bote qe zemra se denon,
xhane jo zemra s'te kupton,
e vetmja ne kete bote ne shpirt definicion

O po hajde me ngadale,
xhane fale me ngadale,
xhane,xhane
o moj xhane,xhane

Fale ti fale,
se te kam xhan

Fale ti fale,
zemren ngadale,
se te kam xhan,
te dua moj aman

Fale ti fale,
zemren ngadale,
se te kam xhan,
te dua moj aman (2x)

Flora Gashi - Xhane

[MC Qoppa:]
Ekom pas 1 xhane
1 Xhane pa behone
Qaq shumë e pata deshtë
me to kom pas bo plane
Xhone moj shejtane
S'ke kallzu që je e nxonme
Edhe ike pa m'thon chiao
Plaq moj virone
A e din sa pata vujtë
Kur ti m'the jam e tjetërkujt
Qata s'po du me shujtë
E ty zoti hiq mos t'rujtë
Ke pas me ndrru si n'prralla
Për ty venin krejt e kalla
Prej ditës që m'ke ik
E Ka marrë vesh krejt mahalla
Po pi moj xhan për ty
ka 2-3 orë n'dite
Isha kon shumë i pafat
dashninë ti ma gërdite
Eja xhan aman mahalla s'ka shyhret pa ty
M'kujtohet dita e parë
kur t'pyta kom me ta pëlty

[Ref. 2x:]
Xhane xhane xhane
Ty të kam për malle
Un për ty mendoj
Jo nuk të harroj
Ah moj xhane moj

2x:
Eja ti moj xhane
Po t'pres në mahalle
Ftyra jote ëmbël
Si lulja me halle
Moj e bukra xhane

[MC Qoppa:]
OK ... E Tash mo s'po t'du
E Du nji t'diasporës
Ajo m'tha Bonbon si ai hiti
motrës Norës
Ajo kish pare plotë + e liberalizune
Ajo kalla për mu ik ti dashni e dështume
Tash kur ta ngon këtë sen
Ki me lyp prapë me u kthy
Xhane tash është vonë se kredit kom hi për ty
Kredit deri n'fyt argjend mi plaqe sytë
Se nime kom shumë kontrata e s'jena mo na 2të
S'jom mo ai që m'preke tu thaftë dora
Ngoje tash qysh knoj un edhe Flora
Tjetra po m'don hey un e mora
Del pi baustelles MC Qoppë Diaspora

[Flora:]
Vallzoni o shok e ju miqtë e mi
Hajde i mbushim gotat e ngrehim dolli
Gëzuar shokt e mi
Vallzoni o shok e ju miqtë e mi
Hajde i mbushim gotat e ngrehin dolli
Për t'mirë shokt e mi

2x:
Eja ti moj xhane
Po t'pres në mahalle
Ftyra jote ëmbël
Si lulja me halle
Moj e bukra xhane

[Ref. 2x:]
Xhane xhane xhane
Ty të kam për malle
Un për ty mendoj
Jo nuk të harroj
Ah moj xhane moj

2x:
Eja ti moj xhane
Po t'pres në mahalle
Ftyra jote ëmbël
Si lulja me halle
Moj e bukra xhane

Korab Jetishi - Xhane

Veten time nuk e ndaj
Nga dashuria e saj
Veten time nuk e njoh
Kur zerin ja degjoj

Do te doja qe te isha me ty
Do te doja qe te shihja ne sy
Puthja qe me ka munguar nga ti
pikon ne shpirt

Ti me fal me fal me fal te lutem
nese une vonoj
ti me fal me fal me fal te lutem
edhe pak duro

Ref:2x
xhane xhane tek ti pritem po vi
mdogji malli larg teje aman
xhane xhane zemra ime je ti
me larg zemres nuk mundem te mbaj

Rruga mund te jet e gjat
ska dert vetem met pa
dete male i kaloj
gjith kohes te mendoj

Do te doja te isha me ty
do te doja te shihja me sy
puthja qe me ka munguar nga ti
pikon ne shpirt

Ti me fal me fal me fal te lutem
nese une vonoj
Ti me fal me fal me fal te lutem
edhe pak duro

Ref:2x
Xhane xhane pritem tek ti po vi
mdogji malli larg teje aman
xhane xhane zemra ime je ti
me larg zemres nuk mund te mbaj
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019