Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Xhani Shqerra
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  12

Xhani Shqerra është këngëtar i njohur. ENGLISH:
Xhani Shqerra is an Albanian recording artist, presenter, art director, model and dancer who rose to fame when he emerged as a pop singer in early 2000 with the release of his hit Italian song “Un posto nel tuo cuore”. His other hit songs include: “Tu Juego” (2006) popular in South America; “Chanson d’amour” (2007) a hit in Italy, France and Albania; and “Pa fund” (2009) famous in Albania.
Xhani Shqerra is a showman in the entertainment industry, successful in Italy in both fashion and music industry. Before achieving his widespread fame in Italy, Xhani was a heavily sought-after model and designer. As a renowned model Xhani Shqerra has walked the most prestigious runways of Gucci, Cavalli, Coveri, Guru and Prada. He is also a popular TV personality and Presenter for gala events in fashion, music and film contests.
In 2012 Xhani Shqerra entered the famous Dancing with the Stars Albania competition as the Celebrity Guest. Xhani Shqerra completed his studies in International Relations at University of Milan (Università di Milano). He is also a writer for the national magazine “Madame” in Albania.

SHQIP:
Xhani Shqerra është një artist shqiptar, prezantues, drejtor artistik, model dhe balerin, i cili u bë i famshëm kur u shfaq si këngëtar pop në fillim të vitit 2000 me këngën e tij të suksesshme italiane "Un posto nel tuo cuore". Këngët e tij të tjera përfshijnë: "Tu Juego" (2006) popullor në Amerikën e Jugut; "Chanson d'amour" (2007) një hit në Itali, Francë dhe Shqipëri; dhe "Pa fond" (2009) i famshëm në Shqipëri. Xhani Shqerra është i suksesshëm në Itali si në industrinë e modës dhe muzikës. Para arritjes së famës së tij të përhapur në Itali, Xhani ishte një model dhe dizajner shumë i kërkuar. Si një model i njohur Xhani Shqerra ka ecur me pista më prestigjioze të Gucci, Cavalli, Coveri, Guru dhe Prada. Ai është gjithashtu një personalitet televiziv popullor dhe prezantues për ngjarjet gala në modë, muzikë dhe garë filmash. Në vitin 2012 Xhani Shqerra hyri në garën e njohur Dancing with the Stars Albania si Guest Guest. Xhani Shqerra përfundoi studimet e tij në Marrëdhëniet Ndërkombëtare në Universitetin e Milanos (Università di Milano). Ai është gjithashtu një shkrimtar i revistës kombëtare "Madame" në Shqipëri.

Në Maj 2008, Eltina Minarolli merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Prane Teje Dua Te Jem", në bashkëpunim me Xhani Shqerra.

Në Maj 2010, Xhani Shqerra merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Chanson D'amour".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet