Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhavit Avdyli - Zog Pa Fole Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


I
O zot shihe zemrën time
Kam mbet vetëm në kujtime
Jam ba tym në mes shtërngatës
Sytë po marrin ngjyrë të natës

M'kan pas than burrat e vjetër
Tretë gurbeti gurë e hekur
Këtu bilbili s'këndon kangë
Dhe pranvera qenka e rand

Refreni
Nuk ka zemër që s'pëlcet
Kur merr rrugën për gurbet
Qjelli sot i zbrazët mbet
Si një zog pa fole t'vetë
Jeta qenka terr i zi
O si një kangë pa melodi

II
Kalojnë muaj e shkojnë vjetë
E kërkoj dheun që flet
Në mërgim o miqët e mi
Jam veq numër s'jam njeri

N'vendin tim kisha me u shkri
Plak me kan dukem i ri
M'duket vehtja prej së largu
S'më njeh dera s'mënjeh pragu

Refreni
S'po ja shoh mir lapsit ngjyrën
Kam harru dhe nanës ftyrën
N'zemër mbeta i mallëngjyer
Si një zog me krah të thyer
Prandaj shpirti mu këput sot
O me duar t'mija fshij veq lotë


Xhavit Avdyli - Zog Pa Fole
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zog Pa Fole".
3. Video është e këngës "Zog Pa Fole", por nuk këndohet nga Xhavit Avdyli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xhavit Avdyli:


Komente 0