Audio

Xhavit Avdyli - Te Kerkoj  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2007

2007-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Të Kërkoj"
Sa shum te kerkova, rrugve te ksaj bote.
Trotuar tu bera, t`me shkel kemba jote.
Kur tek ti erdh zemra, ajo sme pyeti mua.
Se me pikpyetje, s`te kam dashuruar.

Ne cdo vend un dot kerkoja ty,
se me ke mbush perplot me nostalgji.

Nuk dot harroj per jet dhe mot,
se vetem ty te deshta fort (2x).

Dil moj ku je fshehur, n`boten e pafund.
Ti s`me paske dashur, sa t`kam dashur un.
Tash kur u kuptuan, premtimet e vjetrat,
buzet mi lenduan puthjet me genjeshtra.

Ne cdo vend un dot kerkoja ty,
se me ke mbush perplot me nostalgji.
Nuk dot harroj per jet dhe mot,
se vetem ty te deshta fort (2x) .

Ne cdo vend un dot kerkoja ty,
se me ke mbush perplot me nostalgji.

Nuk dot harroj per jet dhe mot,
se vetem ty te deshta fort (2x) .


Ky tekst u dërgua nga Mimi_nor_tet
Më Shumë Këngë Nga Xhavit Avdyli:

Më Shumë...