A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhavit Dedej

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  26
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 55 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Xhavit Dedej është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. I lindur dhe i rritur mes këngës tironse, të cilën e këdon me shumë pasjon. Ka edituar disa albume dhe një numër të madh këngësh e videoklipesh. Në vitin 2002, Xhavit Dedej publikon albumin "Mori Goca Gjithe Sa Jini". Në vitin 2004, Xhavit Dedej publikon albumin "Faj Apo Gabim". Në vitin 2006, Xhavit Dedej publikon albumin "Bobi". Më datë 2 Qershor 2008, Xhavit Dedej publikon videoklipin "S'jam Harom". Më datë 22 Mars 2012, Xhavit ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Bobi (2006)

Faj Apo Gabim (2004)

Mori Goca Gjithe Sa Jini (2002)


» Dërgo Një Këngë »

Seç Kalova Nga Shijaku
O Shijak Me Halle
Te Kam Zemer
Gocat
Uje Se Plasa
Veja Zjarrin Çuno I Ri
Bobi
Gol Erzeni
Diaspora
Vishe Cun Kemishen


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Bujar Cici

Reshit Boka

Nimet Leka

Hysni Alushi

Leonard Bombaj

Thoma Mahilaj

Rifat Mulaj

Ardian Trebicka

Ferdinant Bjanku

Gjeto Luca


Tags: Xhavit Dedej, Xhavit Dedei, Xhaviti

Xhavit Dedej në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019