Xhavit Dedej
Xhavit Dedej
Xhavit Dedej
  • Vendlindja:
  • Tiranë Shqipëri
  • Mosha:
  • 58 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 10 Qershor 1964
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Xhavit Dedej është këngëtar i njohur. I lindur dhe i rritur në Shijak (Durrës) mes këngës tironse, të cilën e këdon me shumë pasjon. Ka edituar disa albume dhe një numër të madh këngësh e videoklipesh.

Në vitin 2002, Xhavit Dedej publikon albumin "Mori Goca Gjithe Sa Jini".

Në vitin 2004, Xhavit Dedej publikon albumin "Faj Apo Gabim".

Në vitin 2006, Xhavit Dedej publikon albumin "Bobi".

Më datë 2 Qershor 2008, Xhavit Dedej publikon videoklipin "S'jam Harom".

Më datë 22 Mars 2012, Xhavit Dedej publikon videoklipin "C'desha Qe Kalova Nga Shijaku".

Më datë 24 Mars 2012, Xhavit Dedej publikon videoklipin "O Tironca Mashalla".

Më datë 22 Tetor 2012, Xhavit Dedej publikon videoklipin "Si Tja Beje Ky Robi I Shkrete".

Më datë 9 Shkurt 2013, Xhavit Dedej publikon videoklipin "Xhymertat".

Më datë 13 Shkurt 2013, Xhavit Dedej publikon videoklipin "Vishe Cun Kemishen".

Më datë 31 Maj 2013, Xhavit Dedej & Nardi publikojnë videoklipin "Bardh E Zi".

Më datë 14 Maj 2014, Xhavit Dedej publikon videoklipin "Une Me Ty", në bashkëpunim me Denisa Gjezo.

Më datë 8 Dhjetor 2014, Xhavit Dedej publikon videoklipin "Te Kam Zemer", në bashkëpunim me Mirjeta.

Më datë 25 Janar 2015, Xhavit Dedej publikon videoklipin "Gocat", në bashkëpunim me Mirjeta Mema. Muzika e këngës u punua nga Gramoz Kozeli, ndërsa për orkestrimin u kujdes De Vox.

Më datë 19 Janar 2016, Xhavit Dedej publikon videoklipin "Pleqeni S'ke Me Pas". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Gezim Mneri.

Më datë 15 Qershor 2016, Xhavit Dedej publikon videoklipin "Sonte".

Më datë 10 Shkurt 2017, Xhavit Dedej publikon videoklipin "Diaspora".

Më datë 9 Tetor 2018, Xhavit Dedej publikon videoklipin "Uje Se Plasa", në bashkëpunim me De Vox. Teksti u shkrua nga Olsi Bylyku, ndërsa për orkestrimin u kujdes De Vox.

Më datë 31 Mars 2019, Xhavit Dedej publikon videoklipin "Veja Zjarrin Çuno I Ri". Teksti i këngës u shkrua nga Xhavit Dedej.

Në Maj 2019, Xhavit Dedej merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 2019 me këngën "Uje Se Plasa", në bashkëpunim me De Vox.

Më datë 2 Qershor 2022, Xhavit Dedej publikon videoklipin "Dashni Si Kjo E Jona", në bashkëpunim me Ada Lukën. Muzika e këngës u punua nga Valter Beqo, ndërsa teksti u shkrua nga Armand Trebicka. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: arsimdiber arsimdiber  Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 2