Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhavit Dedej - Seç Kalova Nga Shijaku Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  20

O Shijak me halle
Ç'me bone o Zot x2

Me fute ne valle
Tani nuk dal dot x2

Kush te tha mor çuno
S'te boj dot derman x2

Se dhe une te dua
Mos shko ne Tirane x2

Ref...
Ç'desha qe kalova
Andej nga Shijaku
Nje goce e takova
Dhe me zu meraku

Kam frike se do mbetem
Dhander ne Shijak
O moj goce Tirone
S'te kam faj aspak

Ç'me bone moj nane
Si me le pa fat x2

Linda çun Tirone
Do vdes ne Shijak x2

I pa fat nuk je
Se si mua s'gjen x2

Po me deshe mua
Krejt Shijakun ke x2

Ref...
Ç'desha qe kalova
Andej nga Shijaku
Nje goce e takova
Dhe me zu meraku

Kam frike se do mbetem
Dhander ne Shijak
O moj goce Tirone
S'te kam faj aspak

...

Ref...x2
Ç'desha qe kalova
Andej nga Shijaku
Nje goce e takova
Dhe me zu meraku

Kam frike se do mbetem
Dhander ne Shijak
O moj goce Tirone
S'te kam faj aspak


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesiXhavit Dedej
Publikimi: 22/03/2012
Orkestrimi: Gramoz Kozeli


Xhavit Dedej - Seç Kalova Nga Shijaku
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Seç Kalova Nga Shijaku".
3. Video është e këngës "Seç Kalova Nga Shijaku", por nuk këndohet nga Xhavit Dedej.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

5

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Xhavit Dedej:


Komente 0