Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhavit Dedej - Te Lutem Eja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Faj Apo Gabim"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Te Lutem Eja" kënduar nga Xhavit Dedej.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Anjeza Branka - Te Lutem Eja

Eja perseri
eja eja ti
Asnjeri s´e mori vendin tend
do t´i them ato qe kurre nuk t´i kam thene
Eja ti
Doren do ta prek
dhe lotin do heq
ne syt e tu
Do te perkedhel
dhe do te bej te ndihesh vetem blu

Ne cdo hap do jemi une dhe ti
Ne cdo nate do vrasim ne vetmine
Ne cdo fjale do lindi dashuri
ndoshta do kuptojme se jemi vetem une dhe ti

REF:
te lutem eja....
Je mekati me i bukur vetem eja
Vetem ti me ben te lumtur
Vetem eja
Je kuptimi i jetes time
Je nje engjell qe se kupton ti jeten time e ndryshon
Te lutem eja
Nuk u lodha te kerkoj vetem eja
Jam e jotja pergjithmone te lutem eja
Ti je une une jam ti
do te jemi bashke te lumtur si femije

Doren do ta preke dhe lotin do ta heq ne syt e tu
do te perkedhel dhe do te bej te ndihesh vetem blu

Ne cdo hap do jemi une dhe ti
Ne cdo nate do vrasim ne vetmine
Ne cdo fjale do lindi dashuri
Ndoshta do kuptojme se jemi vetem une dhe ti

REF:
Te lutem eja...
je mekati me i bukur
vetem eja
Vetem ti me ben te lumtur vetem eja
Je kuptimi i jetes time
Je nje engjell qe s´e kupton
ti jeten time e ndryshon
Te lutem eja
Nuk u lodha te kerkoje vetem eja
Jam e jotja pergjithmone
te lutem eja
Ti je une une jam ti
do te jemi bashke te lumtur si femije

Anita Take - Te Lutem Eja

Eja perseri, eja, eja ti
asnjeri se morri vendin tend
do te them ato qe kurre,
nuk ti kam thene
eja ti

Doren do ta prek
dhe lotin do ta heq,
ne syten e tu
Do te perkedhel
dhe do te bej te rritesh
vetem blu

Ne cdo hap
do jemi une dhe ti
ne cdo nate
do vrasim ne vetmine
ne cdo fjale
do lindi dashuri
ndoshta do te kuptojme
se jemi vetem une dhe ti

(refreni)
Te lutem eja
je mekati me i bukur
vetem eja
vetem ti me ben te lumtur
vetem eja
je kuptimi jetes sime
je nje ene qe se kupton
ti jeten time e ndryshon.
Te lutem eja
nuk u lodha te kerkoj
vetem eja
jam e jotja pergjithmone
te lutem eja
ti je une e une jam ti
do te jemi bashke te lumtur,
si femije.

Doren do ta prek
dhe lotin do ta heq,
ne syten e tu
Do te perkedhel
dhe do te bej te rritesh
vetem blu

Ne cdo hap
do jemi une dhe ti
ne cdo nate
do vrasim ne vetmine
ne cdo fjale
do lindi dashuri
ndoshta do te kuptojme
se jemi vetem une dhe ti

(refreni)
Te lutem eja
je mekati me i bukur
vetem eja
vetem ti me ben te lumtur
vetem eja
je kuptimi jetes sime
je nje ene qe se kupton
ti jeten time e ndryshon.
Te lutem eja
nuk u lodha te kerkoj
vetem eja
jam e jotja pergjithmone
te lutem eja
ti je une e une jam ti
do te jemi bashke te lumtur,
si femije.
Më Shumë Këngë Nga Xhavit Dedej:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet