Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhavit Dedej - O Tironca Mashalla Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Von e msova un i shkreti,
cdo me thon te jesh arshik,
von e msova un i shkreti,
cdo me thon te jesh arshik.

Mora vesh ku rrin sekreti,
kjo dashnia don ustallik,
mora vesh ku rrin sekreti,
kjo dashnia don ustallik.

Ket ma tha nji arshiku i vjeter,
kjo dashnia don marifet,
bon gabim me shku me tjeter,
gzoju tete se ka lezet.

Kte ma tha nji arshiku i vjeter,
kjo dashnia don marifet,
bon gabim me shku me tjeter,
gzoju tete se ka lezet, gzoju tete se ka lezet.

Si cunat qe ka tTirona,
askerkund si bon mo nona,
o Tiron cunat na i rrite,
me ere dajti e uj selite,
kush Tironsin e zen shok,
e ka bo nje mik per kok,
jo per sherr e per shamat,
por ta bojsh gjumin rehat,

o Tironsa marshalla,
lum ne shpi ju kush ju ka,
kush ju ka e kush ju don,
kush ju kap mo nuk ju lshon,

Per aheng e per raki,
si Tironsit ska n'Shqipni,
per krushqi e per miqsi,
fort i omel per dashni,

Rob i but zemerflori,
dhe per pun e per shtepi,
po e zgjodhe per jaron,
per nji plesht djeg nje jorgon,

O Tironsa marshalla,
lum ne shpi ju kush ju ka,
kush ju ka e kush ju don,
kush ju kap mo nuk ju lshon,

Rob i but zemerflori,
dhe per pun e per shtepi,
po e zgjodhe per jaron,
per i plesht djeg i jargon,

O tironsa marshalla,
lum ne shpi ju kush ju ka,
kush ju ka e kush ju don,
kush ju kap mo nuk ju lshon.


Ky tekst u dërgua nga  Tirona2021

Xhavit Dedej - O Tironca Mashalla
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Tironca Mashalla".
3. Video është e këngës "O Tironca Mashalla", por nuk këndohet nga Xhavit Dedej.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xhavit Dedej:


Komente 0