Më mbaj mend (për 1 muaj)


Xhavit Dedej - Diaspora
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Diaspora".
3. Video është e këngës "Diaspora", por nuk këndohet nga Xhavit Dedej.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Xhavit Dedej - Diaspora Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

10/02/2017

2017-02-10T19:33:33+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Diaspora" kënduar nga Xhavit Dedej.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 2 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
2

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Granit Ismajli - Diaspora

Granit Ismajli
Edhe shumë tjera miq e havera,
mirë se keni ardhë,
Shokë prej gurbeti dridhet shteti
venin dojmë me kallë.

Luje luje shamin e beqarit,
kur bin tupanat n'vallen e Shqiptarit,
Luje luje shamin e beqarit,
kur bin tupanat n'vallen e shqiptarit.

Gold AG
Vera me havera vjen si herave tjera,
Çu pritëm nanë t'ka ardhë djali te dera,
N'oborrë Panamera bagazhi me kufera,
Ku o Diaspora qaty o atmosfera,
VIP zona o e jona full o reni,
Na jena sherbeti mushknija e kti veni,
Pare kena boll po na dojm çaj e pite,
Larg jena le amo thojm jena Shqipe,
Gëzuar vllazni për Kosovë e Shqipëri,
Hajt pe knojna ni kang e me hek kët merzi,

Gold AG ft Granit Ismajli..
O flutro pëllumb o përmbi hava, o përmbi hava,
O gurbetqari ka ardhë me t'pa, o ka ardhë me t'pa.

Granit Ismajli
Edhe shumë tjera miq e havera, mirë se keni ardhë,
Shokë prej gurbeti dridhet shteti venin dojmë me kallë,

Luje luje shamin e beqarit,
Kur bin tupanat n'vallen e Shqiptarit,
Luje luje shamin e beqarit,
Kur bin tupanat n'vallen e Shqiptarit,

Gold AG
E heci Ameriken, Munhenin, e Parisin,
Milanon, e Zyrihun amo n'kry e maj plisin,
Jomë Shqipe në Kanad Shqipe Australi,
Tmirat e krejt botes nuk i ndrroje me Shqipni,
Na e bojna nejen na e bojna masen,
Pa neve ska luft pa neve ska dasem,
Une jam Shqiptar mos u mvet pi ka vjen,
Jom guri ma i ran qe peshoj n'vendin tem.

Granit Ismajli
Edhe shum tjera miq e havera,
mirë se keni ardhë,
Shokë prej gurbeti dridhet shteti,
venin dojm me kallë.

Luje luje shamin e beqarit,
Kur bin tupanat n'vallen e shqiptarit,
Luje luje shamin e beqarit,
Kur bin tupanat n'vallen e shqiptarit.

Mahmut Ferati & Flora Gashi - Diaspora

Diaspora 1

Mahmut:
Lamtumire gurbet edhe diaspor
Po shkoj ne Shqipni,po shkoj ne Kosov
Spo duron ma zemra vendin tem pa e pa
Rrugve te Tetoves moti si kam ra (2)

Knohet kenga shqipe jehon Gostivari
Dil moj nan shife si ç'mallet gurbetqari
Erdha nga gubeti se u permallova
Nuk del pa mu vera pa ardh ka Tetova (2)

Flora:
Lamtumir gurbet edhe diaspor
Po shkoj ne Shqipri po shkoj ne Kosov
Spo duron ma zemra vendin tem pa e pa
Rrugve te Prishtines moti s'ju kam ra
Rrugve te Prizrenit o moti s'ju kam ra

Knohet kenga shqipe jehon Ferizaji
Dil moj nan e shife si ç'mallet gurbetqari
Erdha nga gurbeti se u permallova
Nuk del per mu vera pa ardh ka Kosova. (2)

Flora:2 (2)
Hajde nuse jam tu t'prit
Lumja nana çka ka rrit
Per ty bajna mashalla
Rrehim defin tej n'saba

Hajde nuse mire se vjen
Gzim te madh n'shpi po na bjen
Per ty bajna mashalla
Paska syri qka me pa
Gzohet baba gzohet nana
Po t'ban drite ftyra si hana
I shton jeten vllaut ton
Oh, lum per ne moj nusja jon

Ref: (2)
Hajde nuse jam tu t'prit
Lumja nana çka ka rrit
Per ty bajna mashalla
Rrehim defin tej n'saba

Mahmut:
Gzohet baba gzohet nana
Po t'ban drite ftyra si hana
Lum per ne moj nusja jon
Ja shton jeten vllaut ton
Syni keq nuk ban me t'pa
Folin qika folin gra
Veq Zoti ka dit me t'fal
Lumja nana qka ka marr

Ref:
Hajde nuse mire se vjen
Gzim te madh n'shpi po na bjen
Per ty bajna mashalla
Paska syri qka me pa

Flora:
Tfala ni nga ni zemer ti dergova
Malli po me djeg prej kur s'te takova
Tfala ni nga ni zemer ti dergova
Malli po me djeg prej kur s'te takova

Dy zemra dy zemra permes nje behane
S'po me len gurbeti aman me prek doren tane
Dy zemra dy zemra permes nje behane
S'po me len gurbeti o me prek doren tane

Mahmut:(2)
Ma plagosen zemren hallet e gurbetit
Spaska qen e shkrume me tpas afer vetit
(2)
Dy zemra dy zemra permes nje behane
S'po me len gurbeti o me prek doren tane

Ilir Jakupi - Diaspora

Kan ardh djem e vajza jan tubu jan tubu
e paskan rrok vallen me vallzu me vallzu
zeshkane bjondina jan tuj lu jan tuj lu
do halle merzija ne gurbet mej harru

Diaspora ja din renin
o tym e flak e kallim vendin-/x2

Para diskoteke presin rend per me hyj
me vetura treja po na vijn dy nga dy
rinija gurbetit kshtu e ka kshtu e ka
me kalu vikendin plot sevda plot sevda

Diaspora ja din renin
o tym e flak e kallim vendin-/x2

Diaspora ja din renin
o tym e flak e kallim vendin-/x2

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Xhavit Dedej:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë