Xhejn Kumrija (JANEX)
Xhejn Kumrija (JANEX)

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


 • Emri i Vërtetë:
 • Xhejn Kumrija:
 • Vendlindja:
 •  Shqipëri
 • Jeton dhe vepron në :
 • U.S.A. U.S.A.
 • Mosha:
 • 29 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 1 Dhjetor 1992
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♐ Shigjetari

Biografia

BIOGRAFIA: Xhejn Kumrija (JANEX) është një këngëtare dhe autore këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe pop-rock. Xhejn Kumrija e njohur me emrin e skenes si JANEX ka lindur ne Shqiperi dhe aktualisht jeton ne New York, ku dhe ka perfunduar studimet per Muzike dhe Audio Teknologji në Universitetin e New York-ut. JANEX eshte kantautore dhe producente e muzikes Pop/Synth Pop/Indie Electronic. Fillimisht ajo u njoh me motren e saj si Motrat Kumrija, pjesëmarrese në disa festivale kombëtare si FIK, Top Fest apo Kënga Magjike nen zhanrin e Pop Rock. Xhejn ka kohe...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0