Më mbaj mend (për 1 muaj)

Janex - Mali I Vashës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Do ta mar ne varr
Kët shpirt të vrarë, ëndërrimtarë
Do ta lë amanet,
Bjeri dajres n’funteral eh


Krejt po thonë se jena t’marrë ne
Eh, eh, eh
Ça me bo kur rrahjet s’ndalen
As vdekja nuk na ndan
Nuk ka zot e as djall
Me e ndal atë çka ne kena bashk
Jam betu un zemrën
Kurrë s’kam me ta thy jo

Për ty do hidhem
Nga mali vashës
Dhe pse pa krahë
Botën kam me sfidu
Për ty jam mundu
Me u ngjit në majë
Te mali vashës
Dhe pse pa krahë
Botën kam me sundu
Për t’pas ty me mu

Ma-ma-ma-ma
Mali va-va-va-va
Vashës

Njoni tjetrit i përkasim
S’ka rëndësi a bojna dasëm
Ata hala se dinë, hala se
Dashnia s’njeh adete
Toka dridhet pa u nal ej
Lotët djegin si vullkan hej
Dielli po ka frikë me dalë se
Kena me shku atje,
Atje ku Zotët falen
(Falen)


Për ty do hidhem
Nga mali vashës
Dhe pse pa krahë
Botën kam me sfidu
Për ty jam mundu
Me u ngjit në majë
Te mali vashes
Dhe pse pa krahë
Botën kam me sundu
Për t’pas ty me mu

Ma-ma-ma-ma
Mali va-va-va-va
Vashës

Bjeri ti dajres
Bjeri ti dajres
Bjeri ti dajres
Bjeri ti pa u nal
Pa u nal

Oooooou
Oooooou
Oooooou


Janex - Mali I Vashës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mali I Vashës".
3. Video është e këngës "Mali I Vashës", por nuk këndohet nga Janex.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xhejn Kumrija (JANEX):


Komente 0