Xhejsi Jorgaqi
Xhejsi Jorgaqi
Xhejsi Jorgaqi
  • Vendlindja:
  • Shqipëri
  • Jeton në
  • Shqipëri
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Xhejsi Jorgaqi është këngëtare dhe autore këngësh e njohur. Xhejsi Jorgaqi eshte nje nga yjet e muzikes shqiptare, vajza e muzikantit dhe kengetarit te njohur shqiptar Gjergj Jorgaqi. Kohet e fundit Xhejsi po shquhet edhe per tekstet e kengeve qe shkruan.

Në Prill 2005, Xhejsi Jorgaqi merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Jeta S'eshte Romance".

Në Shtator 2005, Xhejsi Jorgaqi merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2005 me këngën "Ik Largohu".

Në Shtator 2006, Xhejsi Jorgaqi merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2006 me këngën "Meso Te Falesh".

Në Shtator 2007, Xhejsi Jorgaqi merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2007 me këngën "Zhgenjimi".

Në Maj 2008, Xhejsi Jorgaqi merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Mos Fol".

Në Maj 2009, Xhejsi Jorgaqi merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Kush Qesh I Fundit".

Në vitin 2008, Xhejsi Jorgaqi publikon albumin "Qesh Kush Qesh I Fundit".

Në Maj 2010, Xhejsi Jorgaqi merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Kjo Zemer Nuk Ka Vend Per Ty".

Në Dhjetor 2010, Xhejsi Jorgaqi merr pjesë në Festivali i 49-të në RTSH me këngën "Rastesi".

Më datë 24 Tetor 2011, Kengetare Te Ndryshem publikon videoklipin "Kuq E Zi".

Në Maj 2012, Xhejsi Jorgaqi merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "S'e Di Pse Ti".

Në Nëntor 2013, Xhejsi Jorgaqi & Çartani marrin pjesë në Kënga Magjike 2013 me këngën "Vetem Kujtohu".

Në Dhjetor 2013, Xhejsi Jorgaqi merr pjesë në Festivali i 52-të në RTSH me këngën "Ëndërrat Janë ëndërra".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 3