Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhejsi Jorgaqi - Rastesi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  22

Krejt nga rastesia doli mbrekullia
Dhe sot nuk e besoja as vet
Ishte enderr apo e vertete
Jo nuk mund ta dija
Kunder rastesia ndoshta nuk besohet lehte nga nje rastesi
Nga nje rastesi do fitoj nje jete
Por kur doli endrra
Nga disa su cmenda
Ti rastesi ndoshta emrin e ke
Por nuk do takoj kur nuk duam ne
Kurr nuk e ke ditur
Sa te kemi pritur
Por ti gjithmone luan dhe genjen
Pse nuk vjen pse nuk vjen
Nuk e di pse inat me ke marr
Emrin si e ke rastesia
Ndryshe me the sot ndryshe me the dje mos luaj me ne rastesia

Ref:
Zemerimi eshte nje rastesi
Dhe zbulimi eshte nje rastesi
Dhe zhgenjimi eshte nje rastesi
Dhe pendimi eshte nje rastesi
Simpatia eshte nje rastesi
Xhelozia eshte nje rastesi
Befasia eshte nje rastesi
Lumturia mbetet per gjitnji

Rastesi eshte jeta
lum kush thot e gjeta
Vjen si bekim ose mallkim per ne
Pa e ditur vjen pa pritur
Kurr nuk e ke ditur
Sa te kemi pritur
Por ti gjithmone luan dhe genjen
Pse nuk vjen pse nuk vjen
Nuk e di pse inat me ke marr
Emrin si e ke rastesia
Ndryshe me the sot ndryshe me the dje mos luaj me ne rastesia

Ref:
Zemerimi eshte nje rastesi
Dhe zbulimi eshte nje rastesi
Dhe zhgenjimi eshte nje rastesi
Dhe pendimi eshte nje rastesi
Simpatia eshte nje rastesi
Xhelozia eshte nje rastesi
Befasia eshte nje rastesi
Lumturia mbetet per gjitnji

Si gjithmone
Vjen si bekim o mallkim per ne
Pa e ditur vjen pa pritur
eeeeeeee
Endrra mendime zhgenjime do kemi ne jete
Befasi lumturi rastesi
jemi neeeeeeeee
Xhejsi Jorgaqi
Publikimi: 27/12/2010
Festivali: Festivali i 49-të në RTSH
Muzika: Genti Lako
Teksti: Jorgo Papingji
Orkestrimi: Genti Lako


Xhejsi Jorgaqi - Rastesi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rastesi".
3. Video është e këngës "Rastesi", por nuk këndohet nga Xhejsi Jorgaqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xhejsi Jorgaqi:


Komente 0