Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Xheki - Dashuri E Pare  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

25/08/2016

2016-08-25T12:53:41+00:00

Këngë e albumit:

"Pse Mbetëm Të Huaj"

Këngë e albumit:

"Mos E Prano"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dashuri E Pare" kënduar nga Xheki.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Xheki i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Astrit Krasniqi - Dashuri E Pare

Nese nuk qajë e nuk kam lot
Nuk do të thot se jam i lumtur
Unë i lumtur vetem dukem

Për sa gjatë kjo zemer rreh
Buzëqeshja e fsheh dhembjen e strukur
Asgjë asgjë nuk eshte si duket

Reff
Nëse më sheh të shtrir për tokë
Në mes t'qytetit
Mes lypsarëve e njerzve të dëshpruar
Veq at herë do t'shohin syt e tu t'verbuar
Si ka përfunduar ai që tka dashuruar

Nëse më sheh të shtrir rrugëve n'qytet
Mos më përshëndet ti dashuri e parë
Mos ma përkujto si përfundova vet
Me ty isha mbret pa ty jam lypsar

Loli Loka - Dashuri E Pare

FRANKO:
cdo dit ishim bashk
tani jemi ndar
ishim si dy lule
sjemi si me pare {x4}

LOLI LOKA:
Ta fala zemren time
jepja atij tjetrit
ta fala ndjenjen time
jepja atij tjetrit
ta dhash un frymen time
jepja atij tjetrit
ta dhash un puthjen time
jepja atij tjetrit

Jam dashuria par qe ti sdo harrosh
sa tjet jeta gjal mua do mkujtosh {x2}

FRANKO:
cdo dit ishim bashk
tani jemi ndar
ishim si dy lule
sjemi si me pare {x2}

LOLI LOKA:
Ta fala zemren time
jepja atij tjetrit
ta fala ndjenjen time
jepja atij tjetrit
ta dhash un frymen time
jepja atij tjetrit
ta dhash un puthjen time
jepja atij tjetrit

Jam dashuria par qe ti sdo harrosh
sa tjet jeta gjal mua do mkujtosh {x2}

FRANKO:
cdo dit ishim bashk
tani jemi ndar
ishim si dy lule
sjemi si me pare {x3}

Gerta Mahmutaj - Dashuri E Pare

Ti dashuri e pare,
u bere se krejt i lind,
tani bota ime rreth teje,
vjjeeen,dhe stinet behen nji,

tani filloj nje histori,
qe se njoh,
tani filloooj te fantazoj
kush esht ajo.

ref: E para dashuri me
vjet nga un tanii
E ndjenj,e dua
me muaa.

E para dashuri nga un
mos ik tani ëë
Provo,provo jetooooo
tek un tani aaaa..hëëëë

ti je buza ime pare
qe tjer sa her e provoj
Jaam dielli me ty,
Jam dimer pa ty,
Per ty jetooj.

ref: E para dashuri me
vjet nga un tanii
E ndjenj,e dua
me muaa.

E para dashuri nga un
mos ik tani ëë
Provo,provo jetooooo
tek un tani ..hëëëë..aaaa

E para dashuri me
vjet nga un tanii
E ndjenj,e dua
me muaa.Taniii,tani,taniiii,tani...
Më Shumë Këngë Nga Xheki:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet