A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Xheki - Ah Moj Zemer


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

05/04/2013

2013-04-05T14:13:41

Shumë pranvera ti kam fal,
mi ke than ma tburkat fjal
Ne ket anë, ne ket ore tvona,
kurr nuk ndahen zemrat tona
Ne ket anë e kate sy,
ne xhenem nuk vi me ty
Keq me fol per ty krejt bota,
kisha than jan fjalt e kota

Rf: x2
Ah moj zemer ah moj shpirt,
fundin kshtu nuk e kam prit
Kurr ne ty nuk kam dyshu,
se ma ronë skisha besu...

Shumë pranvera ti kam fal,
mi ke than ma tburkat fjal
Ne ket anë, ne ket ore tvona,
kurr nuk ndahen zemrat tona
Ne ket anë e kate sy,
ne xhenem nuk vi me ty
Keq me fol per ty krejt bota,
kisha than jan fjalt e kota

Rf: x4
Ah moj zemer ah moj shpirt,
fundin kshtu nuk e kam prit
Kurr ne ty nuk kam dyshu,
se ma ronë skisha besu...


Lyrics submited by Lola
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019