Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Xheki - Ty Te Dua  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"11 Hite"

Komente

Asnjë Koment

01/09/2013

2013-09-01T12:58:45+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ty Te Dua" kënduar nga Xheki.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Problemi - Ty Te Dua

Refreni 2x
vetem ty te dua ty te dua
e di dhe ti me do
vetem ty te dua ty te dua
te lutem me beso

t'shoh ty
edhe jeta mu m'shtohet
nese nuk t'shoh
cdo gjo vjen dhe errsohet
t'kam oksigjen qe marr frym
du me t'pas cdo sekond
edhe n'telefon
m'shoqeron imazhi jot
s'bon jam problem
e kam problem me nejt larg teje
na problemet mund t'i zgjidhim
nese ti je afer meje
ndryshe nuk funksionon
un shoh vec bardh e zi
nuk ka femer tjeter qe me jep
buzeqeshje si ti
me qen me ty e met pas pran veti
ti s'munesh me vepru
me fjalt qe thot mileti
me shfaqesh si engjell
diten edhe naten
besom shum veshtire e
kam me pranu situaten

Ref 2x
vetem ty te dua......

je si princesh
me ke nuk krahasohesh
kur t'shoh ty hynesh
si me pa diellin verbohesh
deri sa t'marr frym
zemra jeme ka me rreh per ty
se je engjell me fat
e do t jena prap te dy
kur do qe te kthehesh
un kam me ken i joti
se sa t du ty ket gjo
e di vec Zoti
sa her m sheh ne sy ty loti t'piko
pse se lejon zemren t boj ate qe don
njeriu n jet gabon per gabim falje kerkon
krenaria qe ti ke
me pranu falje nuk lejon
vazhdon e vun ngas mren
boll mo me rrena
te ton tash e din
se ca njen ti per mrena
nese ton dalin kunder
un per ty do fitoj
kur t m'thon me mar trofe
un ty do t kerkoj
edhe jeten time un e fali per ty
je ajo qe me mahnit
je e teta mrekulli
afroje buzen mbylli syt
momentin me shiju
se edhe n jeten tjeter
sa t kom dash kam me t tregu

Ref 2x
vetem ty te dua......

Dj-Kantik - Ty Te Dua

Part I :

Diqka Me thott se ende te ndjej
Ndjej dashnin qe zemra jem ta dha.

Qdo Qast Jetoj me tyyy smund te harroj
Qdo Ditt me shum te dashuroj.

Te Lutem Thuje Njaa Fjal - Moss me le te pres
Te Lutem Thuje Nje Fjal - Sdua Vetem te Mbess

Jo mos Shko kthehu ti
Te kujtiojm qastette te dy , Te te duaa jo moss shko
Ejaa prapp me Dashuroooooo .

Refreni :

Ty Te duaa Oo ooo Ty te dashuroj
Un me Tyy Gjithmon Oo ooo e pa ty sjetoj
Eja Sonte zemer t me mua Rrii bashk nket nat
Ty te Dua Ty te duaa Oooooooo

Ty Te duaa aaa aa Ty te dashuroj
Ty Te duaa aaa aa Pa ty sjetoj

Part II :

Kujtojee Dashnin Tlutem ti
At qe jetuam nuk ishte Rastesi.

Zemra ime qdo vend te kerkon ty
Je e Vetmja qe n zemer me ke my.

Te Lutem Thuje Njaa Fjal - Moss me le te pres
Te Lutem Thuje Nje Fjal - Sdua Vetem te Mbess

Jo mos Shko kthehu ti
Te kujtiojm qastette te dy , Te te duaa jo moss shko
Ejaa prapp me Dashuroooooo .

Refreni :

Ty Te duaa Oo ooo Ty te dashuroj
Un me Tyy Gjithmon Oo ooo e pa ty sjetoj
Eja Sonte zemer t me mua Rrii bashk nket nat
Ty te Dua Ty te duaa OoooooooHip Hop Soldiers
Pjesa e par (1)
Te dua osht fjala qe veq ty ta thom
Edhe pse jam krenar
Po pa ty jam krejt llom
Kto fjal kum dasht moti me ti thon
Besom me zemer jam te ti edhe kur jam me tjeter kon
Me ty ndina milioner se ikam miliona deshira
Veq me kan me ty , veq ty met dasht ,veq ty met prek
Me ty gjdo sen du me bo realitet

Pjesa e dyt (2)
Ajde tash ti memu po du met perqafu
Ajde tash ti memu ta fshi lotin ne sy
Ajde tash ti memu se e dha jeten per ty
Spo du met hup mo edhe kjo bot me perfundu
Krejt ky text s’mjafton met kallxu sat du e qa ndjej per ty
Zotin ekam deshmitar qe mo smuj pa ty
Edhe niher kthehu te un krejt per ty kam me ndryshu..

Sinan Hoxha - Ty Te Dua

Ti nuk e di, zemer me degjo mua,
ti je ajo, ti je ajo qe dua,
une e di mire te tjeret per ty vdesin,
por ti per mu je bota, universi.

Dua dua zemer, ti mua te me duash
dua dua zemer, me degjo!!!
S'dua s'dua zemer, nuk dua qe te vuash,
s'dua s'dua zemer, me beso!!!

Asnje minute pa ty s'do te jetoja,
toke edhe qielle, vec ty do ti dhuroja.
un e di mire te tjeret per ty vdesin,
por ti per mu je bota, universi.

(ref..)
Më Shumë Këngë Nga Xheki:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet