Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xheki - Me Ke Vra  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

10/02/2013

2013-02-10T11:50:43+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Me Ke Vra" kënduar nga Xheki.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Xheki i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mentor Haziri - Me Ke Vra

Lamtumirë' tek dera jote,
Kjo këngë më vjen si një mallkim'
do e këndoj të gjej shpëtim.
Kam jetu'
me rrenat e jetës,
sikur të thoja veç një fjalë,
për ty dhe jetën kisha fal'ë
Uhh... I vetëm unë do të kujtoj..


Ref
Dhe fjalët e fundit që mi the,
atëherë dashninë ti ku e le?
Atje lart në ata sy'të shoh unë ty.
Edhe krejt botën me ma fal, prap unë do të vuajë si i marrë,
Tani ike por mos harro Më ke Vra.


Ne u ndamë,
n'qytetin e heshtur,
Na u shua'kjo dashuri
e na mbeti histori.
Në këtë jetë,
Me rrugët e gjata,
tani frymë më nuk marr'
ti dashuria ime e parë.


Ref(2x)
Dhe fjalët e fundit që mi the,
atëherë dashninë ti ku e le?
Atje lart në ata sy'të shoh unë ty.
Edhe krejt botën me ma fal, prap unë do të vuajë si i marrë,
Tani ike por mos harro Më ke Vra.

Duli - Me Ke Vra

Tere jeten jam rob i yt
Qe sa vite jam tuj te prit
me dhemb trupi nga qdo plag ndoshta ....(x2)

Merrma dhe ket shpirt qe kam
Nuk besoj qe ste kam dhan
Edhe zotit si frigohesh
Qe mund te mjerin don mem vra

Me ke vra ti me ke vra (2x)

Ref: Me ke vra ti me ke vra
Me ke vra ti me ke vra
Si guxon qe jetes sime
Ket gje zemer me ja ba (2x)

Me mir zjarri tum kish djeg
Se sa dora qe mka prek
Me mir syt ti kisha mbyll
Mos ta shifja kurr at ftyr (2x)

Merrma dhe ket shpirt qe kam
Nuk Besoj qe ste kam dhan
Edhe zotit si frigohesh
Qe mund te merin don mem vra

Ref : Me ke vra ti me ke vra me ke vra ti me ke vra
Si guxon qe jetes sime
Ket gje zemer me ja ba

Besjan Gashi - Me Ke Vra

Jo nuk pata faj zemra mpikon Gjak
ia fala jetën time asaj ju dok pak,
e më ndau nga baba nana shokët t'gjitha mi ndaloj,
kur ajo u bind se unë kam mbet vetëm EDHE AJO SHKOJ..

ref.: (2x)
MÉ KA VRA
edhe t'gjitha i mori
unë prap fajtori
MÉ KA VRA
dhe mbi varr le t'më shkruhet
VDIQ NGA NJE GJARPER HELMUES...

Unë i dhën pas saj ajo pas tradhtis
këmbë e kry i përkushtuar ajo dyfTyrsis
e me ndau nga baba nana shoket tgjitha mi ndaloj
kur u bind ajo se unë kam mbeT vetëm
EDHE AJO SHKOJ..

ref.: (4X)

MÉ KA VRA
edhe t'gjitha i mori
unë prap fajtori
MÉ KA VRA
dhe mbi varr le t'më shkruhet
VDIQ NGA NJE GJARPER HELMUES...
Më Shumë Këngë Nga Xheki:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet