A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • X
  • Xheki
  • Therret Prizreni Mori Shkoder

Live Video

Video Link

Xheki - Therret Prizreni Mori Shkoder


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

24/12/2013

2013-12-24T11:23:41


It's a long time that we try finding the lyrics to "Therret Prizreni Mori Shkoder" sung by Xheki.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Xheki attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Ali Krasniqi & Hazir Krasniqi - Therret Prizreni Mori Shkoder

Thrret prizreni mori shkoder
hajde trrim se te kam moter
merre durrsin e tiranen
se na kshtu e gzojna nanen
un thrras pej edhe gjakov
ooo drenic llap edhe rugov
vjen deqani e mitrovica
kaqaniku e kamenica
vjen gjilani e prishtina
ferizaji edhe klina
ooooo nket kala sbashku te rrina...

Heeej kur te vini ooo kur te vini
mos harroni edhe krujen o ktu tma ftoni
qoni lajm ne gjirokaster
tepelen e mallakaster
as mirdit kuksin me thirr
thirre korqen o me rrethin
thrras tetoven o gostivarin
thrras ulqinin e tivarin
bujanovci vjen presheva
suhareka e malisheva
ooooooooo ton Gollaku e Podujeva

Heeeej kam thirr plav kam thirr guci
ooo Hot Grut edhe malsi
kam thirr dibren ohrin strugen
merre lezhen edhe puken
vjen qameria vjen janina
oo lum na lum sbashku do rrina
manastiri ka qu fjal
gjithsesi un kam me ardh
gjithsesi un kam me ardh o se per korq malli mka marr
po ni bes ka than e ki oooo herdokur te ju do vimee

Heej kur te vini dor per dore mos harroni t'shkoni nvlor
qonja vlores ni porosi ni flamur le ta mbaj ne gji
te gjith vllazen edhe motra eni ktu po na thrret votra
ni kunor bashk ta qendisim o ni flamur pa yll ta ngrisim
le te degjoj sot bota e maar
OO KSHTU RRIm BASHK OOO
HEEEU POPULLI SHQIPTAR O HEJJJJ....

Shkelqim Kosova - Therret Prizreni Mori Shkoder

Thrret prizreni mori shkoder
hajde trrim se te kam moter
merre durrsin e tiranen
se na kshtu e gzojna nanen
un thrras pej edhe gjakov
ooo drenic llap edhe rugov
vjen deqani e mitrovica
kaqaniku e kamenica
vjen gjilani e prishtina
ferizaji edhe klina
ooooo nket kala sbashku te rrina...

Heeej kur te vini ooo kur te vini
mos harroni edhe krujen o ktu tma ftoni
qoni lajm ne gjirokaster
tepelen e mallakaster
as mirdit kuksin me thirr
thirre korqen o me rrethin
thrras tetoven o gostivarin
thrras ulqinin e tivarin
bujanovci vjen presheva
suhareka e malisheva
ooooooooo ton Gollaku e Podujeva

Heeeej kam thirr plav kam thirr guci
ooo Hot Grut edhe malsi
kam thirr dibren ohrin strugen
merre lezhen edhe puken
vjen qameria vjen janina
oo lum na lum sbashku do rrina
manastiri ka qu fjal
gjithsesi un kam me ardh
gjithsesi un kam me ardh o se per korq malli mka marr
po ni bes ka than e ki oooo herdokur te ju do vimee

Heej kur te vini dor per dore mos harroni t'shkoni nvlor
qonja vlores ni porosi ni flamur le ta mbaj ne gji
te gjith vllazen edhe motra eni ktu po na thrret votra
ni kunor bashk ta qendisim o ni flamur pa yll ta ngrisim
le te degjoj sot bota e maar
OO KSHTU RRIm BASHK OOO
HEEEU POPULLI SHQIPTAR O HEJJJJ....

Edona Llalloshi - Therret Prizreni Mori Shkoder

hejjj therret prizreni mori shkoder
hajde te rrim se ta kam moter
merre durresin dhe tiranen
se na keshtu e gzojna nanen
un thrras pej edhe gjakov
drenic-llap edhe rrugov
vjen deqani e mitrovica
kaqaniku e kamenica
vjen gjilani dhe prishtina
ferizaji edhe klina
ooooo keshtu ne kala s'bashku dot rrina

hejjjj kur te vini mos harroni
edhe krujen ketu ta ftoni
qoni lajm ne gjirokaster
tepelen e mallakaster
has miredit kuksin me thirr
thirre korçen me rrethin
therras ulqinin dhe tivarin
therras tetoven e gostivarin
bujanovcin e vjen presheva
suhareka dhe malisheva
oooooooo tangollaku e podujeva

hejjjjjjj kam thirr plav edhe guci
hot e grut o me malsi
kam thirr dibren ohrin strugen
merre lezhen edhe kuken
manastiri me ka qu fjal
gjith se si un kam me ardh
githsesi une kom me ardh
se per korq malli me ka marr
se ni bes ka than e ki
o herdokur te ju dot vi

oooooouu kur te vini dor per dor
o mos harroni te shkoni ne vlor
qonja vlores ni porosi
o ni flamur ta merr ne gji
teton vllazen edhe motra
eni ktu po ju thrret votra
ni kuror o ta qendisim
o ni flamur pa yll ta ngrisim
le te degjoj sot bota mbar
o kshtu rrin bashk moreeeeeeeee
haj populli shqiptar anjioooooooo hej
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019