A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Xheki - Loqka Jeme


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

06/11/2017

2017-11-06T17:00:05


It's a long time that we try finding the lyrics to "Loqka Jeme" sung by Xheki.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Xheki attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Eva - Loqka Jeme

fibi
ti po bon lojna
kur tjert nuk lujn me dash
impresonante qka thu e qka
po bon ti veq na dy zemra te
tjerat boy i kom une
veq na dy zemra
ta fali ni nat ma shum

eva
merre merre shpirtin ta kam fal
merre po mos luaj si i marr
buzen ti po du me ta prek
se te dua ty me shum

ref 3x
eva

hajde hajde loqka jeme hajde ti
hajde hajde jo per sen ti mos ta nin
krejt e din se sa pom don
ti me mu un me ty jom

fibi
hajde hajde loqka jeme hajde ti
hajde hajde jo per sen ti mos ta nin
krejt e din se sa pom don
ti me mu un me ty jom

fibi
e di qka dojna kur jemi
bashk un e ti interesante
ajo qka bon mu ma nin
jom ajo ndjenja me zemren tane
nuk luj jom ajo ndjenja qe dashni t'jep ty pa fund

eva
merre merre shpirtin ta kam fal
merre po mos luaj si i marr
buzen ti po du me ta prek
se te dua ty me shum

ref 2x
eva

hajde hajde loqka jeme haje ti
hajde hajde jo per sen ti mos ta nin
krejt e din se sa pom don
ti me mu un me ty jom

fibi
hajde hajde loqka jeme haje ti
hajde hajde jo per sen ti mos ta nin
krejt e din se sa pom don
ti me mu un me ty jom

ref 2x

eva
hajde hajde loqka jeme haje ti
hajde hajde jo per sen ti mos ta nin
krejt e din se sa pom don
ti me mu un me ty jom

fibi
hajde hajde loqka jeme haje ti
hajde hajde jo per sen ti mos ta nin
krejt e din se sa pom don
ti me mu un me ty jom

Genta Zeqaj - Loqka Jeme

Gjith po thon sa mir po lun,
ti mu veq po m'ban me vujt
Kur afrohem per met fol,
s'po del fjala kater or

Gjith po thon sa mir po lun,
ti mu veq po m'ban me vujt
Kur afrohem per met fol,
s'po del fjala kater or

Ref
Loqka jeme sa te du,
qka me bo per met fitu.
Para teje kur po rri,
bohem krejt tjeter njeri

Loqka jeme sa te du,
qka me bo per met fitu.
Para teje kur po rri,
bohem krejt tjeter njeri

II
Ma e mir ska qysh me kan,
ska njeri qe se tranon.
Shum po tutna per met prek,
nga meraku isha djeg

Ma e mir ska qysh me kan,
ska njeri qe se tranon.
Shum po tutna per met prek,
nga meraku isha djeg...

Ref
Loqka jeme sa te du,
qka me bo per met fitu.
Para teje kur po rri,
bohem krejt tjeter njeri

Loqka jeme sa te du,
qka me bo per met fitu.
Para teje kur po rri,
bohem krejt tjeter njeri

Motrat Mustafa - Loqka Jeme

Gjith po thon sa mir po lun,
ti mu veq po m'ban me vujt
Kur afrohem per met fol,
s'po del fjala kater or

Gjith po thon sa mir po lun,
ti mu veq po m'ban me vujt
Kur afrohem per met fol,
s'po del fjala kater or

Ref
Loqka jeme sa te du,
qka me bo per met fitu.
Para teje kur po rri,
bohem krejt tjeter njeri

Loqka jeme sa te du,
qka me bo per met fitu.
Para teje kur po rri,
bohem krejt tjeter njeri

II
Ma e mir ska qysh me kan,
ska njeri qe se tranon.
Shum po tutna per met prek,
nga meraku isha djeg

Ma e mir ska qysh me kan,
ska njeri qe se tranon.
Shum po tutna per met prek,
nga meraku isha djeg...

Ref
Loqka jeme sa te du,
qka me bo per met fitu.
Para teje kur po rri,
bohem krejt tjeter njeri

Loqka jeme sa te du,
qka me bo per met fitu.
Para teje kur po rri,
bohem krejt tjeter njeri
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019