A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Xheki - Bashkimi Kombëtar


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2010

2010-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Bashkimi Kombëtar"Sorry, this song lyrics is not yet available "Bashkimi Kombëtar" sung by Xheki.
Your help will be much appreciated, if you may add the lyrics to "Bashkimi Kombëtar".


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Mejreme Kurti. We wish that's the lyrics you are looking for:

Me themel o me u dridh Serbia
E bashkume me qene Shqipnija
Jane Presheva e Çameria
Qe sa kohe ju mungon o liria

Ref...x2
Po t'i them n'toske e gegnisht
S'di gjuhe tjeter perpos shqip
Largoi duart nga trojet e mija
E bashkume e bashkume asht Shqipnija

Iliride o truall i vjeter
Krenari me ty nuk ka tjeter
Plave Guci o ku jane keto troje
Dykrenarja o mor ju bane roje

Ref...x2
Po t'i them n'toske e gegnisht
S'di gjuhe tjeter perpos shqip
Largoi duart nga trojet e mija
E bashkume e bashkume asht Shqipnija

Manastirin o e alfabetit
Nuk e luajti o as krajli as mbreti
Ki kujdes o me troje t'mija
E bashkume o mor asht Shqipnija

Ref...x2
Po t'i them n'toske e gegnisht
S'di gjuhe tjeter perpos shqip
Largoi duart nga trojet e mija
E bashkume e bashkume asht Shqipnijamore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019