Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Xhela - Tufa Tufa  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/12/2010

2010-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Live 2010"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Tufa Tufa" kënduar nga Xhela.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Xhela i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Sinan Vllasaliu. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

(: E tufa tufa o në zijafet-e
E sot po knojna hajde tybe me vullnet-e :)

Edhe ku po knojna sonte me vullnet-e
Valla për Prishtinë e hajde do ta kallim krejt-e
Edhe ku po knojna sonte me vullnet-e
Valla për Prizren e hajde do ta kallim krejt-e

(: E tufa tufa o mori shoqni-e
E sot po knojna hajde veq për sevdali-e :)

Edhe ku po knojna sonte me vullnet-e
Valla për Gilan e hajde do ta kallim krejt-e
Edhe kur po knojna sonte me vullnet-e
Valla në Ferizaj e hajde do ta kallim krejt-e

(: E tufatufa po vallëzon shoqnia
E na vjen nusja hajde na u gëzu shtëpia :)

Edhe ku po knojna sonte me vullnet-e
Valla për ket Pejën e hajde do ta kallim krejt-e
Edhe ku po knojna sonte me vullnet-e
Valla për Gjakovën e hajde do ta kallim krejt-e
_____________________________________
Shpjegim: Në tekstet e këngëve në mes të shenjave (: dhe :) vargjet përsëriten.Më Shumë Këngë Nga Xhela:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet