A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Rahovec 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 67 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Xheladin Hamza është një shkrimtar. Në fëmijëri të hershme në moshën tre vjeçare mbetet pa një prind, pa babanë. Ritet në kushtet shumë të vështira të jetës. Pas mbarimit të shkollimit punësohet në Kuvendin komunal në Rahovec, në Drejtorinë për financa dhe buxhet. Në fillim të viteve të nëntëdhjeta si shumë shqiptarë të tjerë edhe poeti largohet me dhunë nga puna. Pas çlirimit sërish aktivizohet në Kuvendin komunal në Drejtorinë për financa dhe buxhet. Krahas punës dhe detyrave pr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Martin P Lleshi

Rrustem Geci

Ragip Ramaj

Josif Gegprifti

Vahit Nasufi

Petrit Ruka

Agim Xhuveli

Hyqmet Hasko

Albi Lushi

Romario Xhaferri


Tags: Xheladin Hamza, Xheladin Emrullah Hamza

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019