Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhelil & Bekim Havziu - Mësuesi Ynë Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kur zemrat ndjejnë mallë
Për fjalën e gjallë
Kur sexhadja e vjetër
Dëshmom për një ballë

Kur bismilah thuhet
Para lindjes diellit
Ti na i kujton
Fjalt e Pejgamberit

Pejgamberi dashur
Alejhi selam
Robërve të luftës
At'her u ka thanë

Një besimtarit
Shkronjat kush ja mson
Nuk është ma rob lufte
Veten e liron

Kur ti hesht na flet Kurani
Mësuesi ynë Mahmud Asllani
Ndahen trupat s'ndahen zemrat
Selam tqojn te gjitha germat

Germat edhe zemrat
Si uji e mielli
Bashkohen në sofrën
Që zbriti nga qielli

Dhe buka e shpirtit
Prej teje gatuhet
N’dynja vlen ajo që
N'ahiret duhet

Dynjasë edhe vdekjes
I bajmë shumë selam
Se ata që duhen,
kurrë s’jetojnë të ndamë

Kur s’flet në dynja,
Çdo germë për ty flet
Ti je mësuesi ynë
Edhe n'ahiret
Xhelil Havziu
Publikimi: 22/03/2023
Muzika: Fatmir Muja
Teksti: Fatmir Muja
Orkestrimi: Shpeta Sound
Video Produksioni: Arsim Falia & Lavdrim Alili
Koordinator: Mallzim Zendeli & Hisa Ajdini
Dedikimm Për: Mahmud Efendi AsllaninXhelil & Bekim Havziu - Mësuesi Ynë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mësuesi Ynë".
3. Video është e këngës "Mësuesi Ynë", por nuk këndohet nga Xhelil & Bekim Havziu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0