Dubleos
 • Emri i Vërtetë:
 • Anxhelo Lahe
 • Vendlindja:
 • Berat 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 21 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 10 Prill 1998
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♈ Dashi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
Këndon kryesisht: hip-hop

Dubleos është këngëtar i njohur. Anxhelo Lahe ose sic eshte i njohur me emrin e artit Xheloo, aktualisht jeton ne qytetin e Tiranes. Qe ne moshe te vogel, muzika qe percillte cdo dite ishte e zhanrit Hip Hop dhe nje nder shtetet qe e frymezonin me shume ne krijimin e ketij lloj zhanri ishte Meksika, pasi atje cdo rapper perballej me vdekjen dita dites, dhe sipas tij kjo e motivonte me se shumti, ku dhe me pas, ne vitin 2014 doli Mixtape i pare i titulluar "MexicAl" i cili i kushtohej jetes, trimerise dhe frikes qe egzistonte atje. Xheloo eshte krijues dhe tekstshkrues i muzikes se tij qe ne moshen 12 vjec. Edhe pse i vogel ne ate moshe ai thot se ne lagje shpesh here regjistronte zerin nepermjet telefonave duke krijuar keshtu nje improvizim te castit. Mbeshtetja ose suporti mungonte, shoket nuk e suportonin kete lloj muzike dhe per te shfaqur sa me shume pasionin dhe talentin e tij tek qytetet/lagjet e tjera, vendos qe cdo keng ta shperndaj nepermjet Youtube-it qe te gjej sadopak mbeshtetje atje. Pas disa vitesh i ofrohet t'i bashkengjitet nje grupi te famshem qe quhet "TE TANET", te cilet e kane vleresuar teper mire talentin e Xheloo-s, pas disa muajsh vjen kenga e pare me nje pjestar tjeter te grupit e cila doli ne vitin 2015 ku eshte percjell teper mire nga degjuesit e muzikes Rap. Kohet e fundit Xheloo ka dal shpesh me keng solo neper rrjete sociale, keshtu nuk kemi ndonje lajm nga vete ai per ndonje album ose mixtape te ri.

Më datë 2 Mars 2017, Xheloo publikon videoklipin "Okay".

Më datë 12 Gusht 2017, Xheloo publikon videoklipin "Fatos Nano".

Më datë 5 Nëntor 2019, Dubleos publikon videoklipin "La Casa". Teksti i këngës u shkrua nga Dubleos.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera