A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhemajl Rudi

Not Yet Rated

  • Origin:
  • Savrovë 
  • Age:
  • 54
  • Zodiac sign:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Xhemajl Rudi is a writer. Katër vite të shkollës fillore i kreu në fshatin e lindjes ndërsa tetëvjeçaren në shkollën fillore "Vëllëzërit Frashëri"në fshatin Bukosh. Prej vitit 1981 mirret aktivisht me veprimtari të lëvizjes për pavarësi. Kam shkollimin dhe diplomen e kontabilitetit, si dhe per nje kohe kam studiuar ne filozofi-sociologji. Më 1993 ndiqet sërish dhe detyrohet të largohet nga vendi.Momentalisht gjindet në Zvicër prej 17 vitësh. Me poezi u morë nga klasa e 6-...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Fatmir Çitaku

Islam Idrizi

Ilir Koro

Agron Tufa

Arber Sokoli

Kasam Shaqirvela

Gert Vlashi

Jurgen Ndoci

Sotiraq Naci

Endri Nazarko


Tags: Xhemajl Rudi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019