A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhemi Nokshiqi Muzai

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  196
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Xhemi Nokshiqi Muzai është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut dhe popullore folklorike. Xhemi Nokshiqi Muzai eshte kengetare shume e mirenjohur dhe shume e talentuar, songwriter, producer dhe instrumentaliste. Ka filluar veprimtarin e say artistike qe ne klase te trete, ne festivalin e instrumentisteve te vegjel ne Rtvsh te Tiranes e cila kendonte dhe e shoqeronte veten me cifteli. Eshte fituese e cmimeve te para ne festivalet per fatosa dhe pionere te rrethit te Tropojes. Ka kenduar ne festivalet kombetare per fatosa dhe pionere ne...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Habibe Ostreni (Bibe)

Ermira Babaliu

Morena Reka

Greta Berati

Emmy

Fatma Zyberi

Orgesa Zaimi

Elsida Sinaj (Eli)

Ema Qazimi

Myfarete Laze


Tags: Xhemi Nokshiqi Muzai, Xhemile Nokshiqi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019