Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhemi Nokshiqi Muzai

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  306
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
BIOGRAFIA: Xhemi Nokshiqi Muzai është një këngëtare dhe shkrimtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut dhe popullore folklorike. Xhemi Nokshiqi Muzai eshte kengetare shume e mirenjohur dhe e talentuar, tekstshkruese, poete, kompozitore, instrumentiste Veprimtarin e saj artistike e filloi qe ne klasen e pare, ne festivalin e instrumentisteve te vegjel ne Rtvsh te Tiranes duke kenduar dhe shoqeruar veten me cifteli. Eshte fituese e cmimeve te para ne festivalet per fatosa dhe pionere te rrethit te Tropojes. Perfaqesuese e rrethit te Tropojes per 3 vjet me rradhe ne festivale...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Fjoralba Kafazi

Ledi Vokshi

Laureta Meci

Aida Ndoci

Dorina Tiko

Xhejn Kumrija (JANEX)

Valbona Peraj

Livia Koka

Blerta Gaçe

Mira Konçi

Tags: Xhemi Nokshiqi Muzai, Xhemile Nokshiqi


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet