Më mbaj mend (për 1 muaj)


Xhemi Nokshiqi Muzai - Tropoja Kreshnike

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tropoja Kreshnike".
3. Video është e këngës "Tropoja Kreshnike", por nuk këndohet nga Xhemi Nokshiqi Muzai.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Xhemi Nokshiqi Muzai - Tropoja Kreshnike  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Muzika & Teksti:

Xhemi Nokshiqi Muzai

Komente

Asnjë Koment

12/11/2016

2016-11-12T18:15:34+00:00Hedhim valle si vllau me vella
Kapur jemi Kra per kra
Kendojme kenge kenge Dardane.
Kendojme kenge e kenge Dardaneeeeeeeee
Hedhim valleeeeeen Tropojaneeeeeeee.
Tropoja kreshnike bujare fisnike.
Tropoja e lashte ne ty te kem dasht
Tropoja kreshnike bujare fisnike
Tropoja e lashte ne ty te kem dasht.
Hedhim valley edhe tundim boten.
Se harrojme ne kurr ate voter.
Nene Tropoje o lavdi e trolllit
Bajram Curri iMartir i kombit.
Nene Tropoje o lavdi e Trollit
Bajram curriiiiii Martir I Kombit.
Se harrojme ne ate legjendare
Mic Sokoli me jatagan.
E kujtojme ne pick te Lot.
Qe ja vuri gryken topit
Se harrojme ne ate legjendar.
Mic Sokoli me jatagan.
E kujtojme ne me pick te lotit,
qe ja vuri.
Gryken topit
Tropoja kreshnike bujare fisnike
Tropoja e lashte ne ty te kem dasht.
Tropoja kreshnike bujare fisnike.
Tropoja e lashte ne ty te kemi dasht


Ky tekst u dërgua nga Lona
Më Shumë Këngë Nga Xhemi Nokshiqi Muzai:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet