Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video

Xhemi Nokshiqi Muzai - Me Prit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  26

Komente

Asnjë Koment

20/11/2017

2017-11-20T16:12:44+00:00A me don tiiii
A s'me don tiiii
Ktheu i dashur e
Mos me le në vetmi.

Se rruga jote
Qenka shume e gjate
NJE mije perendimesh
Ardhjesh neper nate.

Refreni
Se di ku vajte,se di ku shkove
Oh sa shume i dashur,kjo zemer
Te donteee.
Se di ku vajte,se di ku shkove
Oh sa.shume i dashur,kjo zemer
Te donteee.

Mr prit e dashur
Me ndjenje prej malli
Te sjell kaltersit
Nga uje i oqeanit.

Me prit e dashur
Sa te bisedoj me naten
Basheke me henen ta
Thur une serenaten.

Refereni
Rruga ime e gjate,si zogjte
Ne shtrengate, do te sjell
nje lulekuqe te shtrat
yt i bardhe.
Rruga ime e gjate,si zogjte
Ne shtrengate,do te sjell
Nje lulekuqe,te shtrati
Yt i bardhe.

Se di ku vajte, se di ku shkove
Oh sa shume i dashur, kjo zemer
Te donteee.
Se di ku vajte, se di ku shkove
Oh sa shume i dashur, kjo zemer
Te donte.


Më Shumë Këngë Nga Xhemi Nokshiqi Muzai:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet