Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhemil Salihu - Unaz E Art Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pse n'dhom dritat i ke fik,
Pse nga dora me ke ik,
Kush me ty naten kalon,
Kush t'ledhaton,

Kush me ty shtratin e ndan,
Cdo mengjes kush te ka pran
Kush me ty esht tu prit
Diellin qe lind
Ref:2
Unaz e art Unaz e art
Me dy emra e nje fat
Ajo shkoj un ngela vet
Per kujtim ti me ke mbet

At unaz qe ma le ndor
Qe sa vite,qe sa ore
Skam fuqi,me shtrengu
Mka pikllu...

dil në dritare e shiko
per perjetimin po loton
Ment te uji nam pak lot,
Edhe sot

Ref:2
Unaz e art Unaz e art
me dy emra e nje fat
ajo shkoj un ngela vet
per kujtim ti me ke mbet


Ky tekst u dërgua nga Muala Zendeli   Aarjjeta


Nuk kemi video për këtë këngë.
Xhemil Salihu - Unaz E Art
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Unaz E Art".
3. Video është e këngës "Unaz E Art", por nuk këndohet nga Xhemil Salihu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xhemil Saliu:


Komente 0