Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhemil Salihu - O Gurbet I Zi Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ne gurbet shkojm o shok.
Pa pushime jemi t´lodht
tuj vajtu me lot ne sy.
Pa familje smuj te ri.

O gurbet gurbet i ri
mos ma merr o ket rini
mos i humb o çunt e ri
let te gzohen ne shtepi

O kjo jeta shum e zezë
tokat tona i lam te shkret
ne gurbet shkojm pa pushu
tokat tjera mej punu

O gurbet gurbet i ri
mos ma merr o ket rini
mos i humb o çunt e ri
let te gzohen ne shtepi

Qka dot bej gurbet
qe i vetmi na mashtron
ne gurbet a rrezik me shku
se shum zemra jan helmu

O gurbet gurbet i ri
mos ma merr o ket rini
mos i humb o çunt e ri
let te gzohen ne shtepi


Ky tekst u dërgua nga  KsShQiP

Xhemil Salihu - O Gurbet I Zi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Gurbet I Zi".
3. Video është e këngës "O Gurbet I Zi", por nuk këndohet nga Xhemil Salihu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xhemil Saliu:


Komente 0