Xheni
Xheni
Xheni
  • Emri i vërtetë:
  • Argjend Meçe
  • Vendlindja:
  • Dibër E Madhe
  • Jeton në
  • Maqedonia e Veriut
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne tallava
Xheni është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Emri i plot i tij eshte Argjend Meçe. Eshte i martuar dhe ka dy djem dhe nje vajze. Aktualisht jeton ne Shkup pasi atje mundesit e nje kengetari jan me te shumt dhe me te mir kualitativ. Ai me se shumti albumet e tij i ka bere ne studion Eroll 5 dhe ne te shumten e rasteve ka bashkpunu me Dulin pasi qe ishin nje ekip. Prej vitin 2012 Xheni e formoje grupin e vet Ork. Dibranet. Muziken e Xhenit zakonisht e bejn vellezerit e tij ne studio pasi qe te tre jan muizkant dhe te sukseshem.

Më datë 6 Prill 2011, Xheni publikon videoklipin "Pa Ty Mbeta".

Më datë 25 Nëntor 2012, Xheni publikon videoklipin "Ty Te Deshta".

Më datë 25 Nëntor 2012, Nail Sukaj & Xheni publikojnë videoklipin "Hille Vallen".

Në vitin 2013, Duli, Elvana & Xheni publikojnë albumin "Per Disponimin Tuaj".

Në vitin 2014, Duli, Xheni & Lumja publikojnë albumin "Vetem Per Ju".

Në vitin 2014, Duli, Xheni, Elona, Tina & Ana publikojnë albumin "Se Bashku Me Ju".

Më datë 26 Tetor 2019, Valon Berisha publikon videoklipin "Ne Gurbet", në bashkëpunim me Xhenin. Muzika e këngës u punua nga Xheni, teksti u shkrua nga Ejup Shabani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Xheni. Videoklipi u prodhua nga kompania Jehona.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 1