Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xheni - Ky Gurbeti Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ky gurbeti oj nana ime
jeten ma ka n'xi
me mar helmin meu helmu
pa dashuri jeta m'ka shku

Ky gurbeti oj nana ime
jeten ma ka n'xi
me mar helmin me u helmu
pa dashuri s'muj me jetu

Nane oj nane
dashnorja me ka lan
nane oj bij jetoj ne vetmi 2x

Po ju kendoj ju o shoke
ne gurbet jo mos me shku
kush nga ju e ka provu
zemrat e juaja jan pervlu 2x

Nane oj nane
gurbeti ne na ndan
nane oj bi
djali n'itali

Nane oj nane
gurbeti ne na ndan
nane oj bi
kendoj per shoqni

Digju zemer ti n'gurbet
ne rini ke ndrru vend
ke ndrru vend je largu
mua te mjerin me ke mashtru 2x

Digju zemer ti n'gurbet
ne rini ke ndrru vend
ke ndrru vend je largu
mua te mjerin me ke mashtru

Nane oj nane
dashnorja me ka lan
nane oj bij jetoj ne vetmi 2x

Nane oj nane
gurbeti ne na ndan
nane oj bi
djali n'itali


Ky tekst u dërgua nga albanian recordsXheni
Publikimi: 03/04/2013


Xheni - Ky Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ky Gurbeti".
3. Video është e këngës "Ky Gurbeti", por nuk këndohet nga Xheni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xheni:


Komente 0