Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Atdheun


Historia E Vendit Tim

vendi im ka shume histori
legjendat flasin per burra e trima te rinj
syte dhe zemran i kam me mallengjim
kur degjoj per historine e vendit tim
ndihem e lumtur e shume krenare
e gjithe bota ta di qe une jam shqipetare
vendi im shqiperi
ka vajza e tjem me trimeri
ne te gjithe shqipetaret jemi shqiperi
me zemer te mbuluar me ngjyrat kuq e zi

- Poezi nga Xhenisa Memolla


- U dërgua nga Xhenisa Memolla -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Komente 0